podle libreta Karla Sabiny upravila Marka Míková

… A vy jste od ženicha, nebo od nevěsty? Nabídněte si svatební koláček …

Hudba: Bedřich Smetana

Režie: Marka Míková

Loutkové divadlo a loutky: Václav Krčál

Kostýmy loutek: Marcela Krčálová

Kostýmy: Andrea Králová

Hrají: Marie Dufková, Hanka Grančičová, Marka Míková, Antonín Novotný, Matyáš Míka a další členové souboru Loutky v nemocnici

Datum premiéry: 21.11.2019 (FNM)

Nejpopulárnější česká operní komedie v loutkovém provedení. Jak tentokrát dopadne příběh zamilované Mařenky a jejího Jeníka? Rámcem celého představení je skutečná svatba a únos nevěsty. Mezi tím, než ženich nevěstu najde a vysvětlí se, proč ji vlastně moc nehledal, se odehraje v tradičním rodinném marionetovém divadle poloviny devatenáctého století celá klasická opera. Populární árie jsou zpívány vícehlasy bez doprovodu orchestru. Příběh lásky a intrik Smetanovy opery se prolíná se zmatky a nedorozuměními skutečných novomanželů a naštěstí, stejně jako v opeře, vše dobře dopadne. "Dobrá věc se podařila, věrná láska zvítězila..." Představení je určeno pro prostředí nemocnic, léčeben a hospiců a jistě udělá radost nejen malým, ale jistě i dříve narozeým.

Loutkyvnemocnici_Prodana_nevesta

Praha_Zari_divadlo_Prodana_nevesta_4