15let

Myš

Marka Míková, divadelní režisérka a loutkoherečka

Vystudovala DAMU – loutkářskou fakultu obor režie – dramaturgie. Hrála princeznu Růženku ve filmu Jak se budí princezny.

Pracovala v divadle Minor, v divadle Lampion na Kladně, v Těšínském divadle Bajka, v loutkovém divadle v německém Ravensburgu. Pedagogicky spolupracuje také na výuce a inscenacích VOŠH a DAMU.

Hraje a zpívá v dámské kapele ZUBY NEHTY. www Je autorkou knih pro děti (Roches a Bžunda, Škvíry, Varvara, Žvejkačky, Pán a vrabec...) a mnohokrát byla nominována na cenu Magnesia Litera. Působí také v divadelním seskupení DAMDAM www

Antonín Novotný, herec, mim a loutkoherec

TONDA_photoVystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor pantomima, během studia byl na stáži ve ve studiu Jerzy Grotowského v Polsku.

Působil v pantomimické skupině Ladislava Fialky v divadle Na zábradlí.

V roce 1990 nastoupil do loutkového divadla Minor, kde hrál téměř deset let. Nyní je svobodným umělcem a jeho stěžejní činností je hraní pro děti a sólová pantomima. www

Pravidelně se účastní i dalších  charitativních a sociálních akcí, jako například Můzy dětem.

Hana Řepová, hudebnice, psychoterapeutka, adiktolog 

Vystudovala sociologii na FF UK v Praze.

Po ukončení školy pracovala jako sociální pracovnice ve VÚM Klíčov a potom jako odborný terapeut v komunitě pro drogově závislé - Sananim Němčice a

a v t.k. v Magdaléna-o.p.s.

Pracovala i jako vedoucí Domu s pečovatelskou službou Černošice.

V současné době je kromě spolupráce s Loutkami v nemocnici terapeutkou s vlastní soukromou praxí. www

Marie Dufková - učitelka a zpěvačka

MARUSKA_photo

Vystudovala pedagogickou fakultu.

Má za sebou dlouholetou praxi jako pedagog, vedla divadelní a hudební dětské kroužky.

Zpívá v Khünově sboru.

 

 

 

Hana Grančicová, tanečnice a herečka

HANKA_photoHrála v amatérském divadle Lucerna a později profesionálně v loutkovém Divadle Minor, a to jak v představeních pro děti, tak v představeních pro dospělé.

Učila akrobacii u Franka Towena, kde velmi úspěšně zužitkovala jak své pedagogické nadání, tak akrobatické zkušenosti. Jako asistentka Franka Towena vyučovala také step a jazzdance.

Práci s dětmi se věnovala i jako učitelka v mateřské škole.

  

 

 

Jaromír František Palme zvaný Fumas, výtvarník a hudebník

Absolvoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor Tvorba písňového textu a scénáře.

Živí se jako ilustrátor převážně dětských knih (dosud cca 50 titulů). Napsal dvě knihy o chlapci Tadeášovi, jeho rodině a mluvícím psu.

Zpívá a hraje na kytaru v kapele Původní Bureš.

 

 

 Mariana Chmelařová, loutkářka, čokolatierka

Absolventka DAMU obor loutkoherectví

Po absolvování VŠ r. 1988 v angažmá HaDi Brno až do r. 2005

Od roku 2005 podniká v oboru čokoláda.

V průběhu let účastná mnohých aktivit napr. Divadelní poutě Praha,  Festival pouličního divadla Linz, hostování Divadlo v Dlouhé, Husa na provázku, hudební seskupení Minach, kabaret Komediograf atd. Nejoblíbenější kamarád-divadelník Arnošt Goldflam.

 

 

 Radana Matějčková, loutkářka

Vystudovala Szš-obor dětská sestra, hrála v Rubínu A studio, studium na Damu-nedokončené, hrála se souborem Buchty a loutky, Autobus - Minor,  hraje v divadle Bolka Polívky, chovatelka koní, miluje divadlo a knížky.

 

 

 

 Daniela Vacková zvaná Dáda, herečka, sem tam také spisovatelka

a_danav

absolvovala DAMU obor herectví, loutkovému a činohernímu herectví se věnuje od 15let. Filmy: Barokní koncert , Slaná růže, Anděl s ďáblem v těle, Anděl svádí ďábla, Na větrné hůrce. Pracovala v Západočeském divadle v Chebu a v Činoherním studiu Ústí n/Labem. Hostovala loutkových divadlech Kladno a Minor.

Dlouhodobě je také lektorkou herectví - pracuje s dětmi i "velkými lidmi".

Je členkou několika trampských sdružení. Napsala knížky Pěší vandr po lesích a lidech, Jedna bosá druhá neobutá . Ráda zpívá a nerada peče sladkosti.

 Jiří Hodina, muzikant, lektor

jh

Jirka je aktivním hudebníkem se širokým záběrem od staré hudby až po aranžmá lidových písní. Vystudoval sólový zpěv na konzervatoři v Praze a dirigování gregoriánského chorálu na Conservatoire de Paris. Výuce gregoriánského chorálu se věnuje systematicky, např. na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích či na letní škole Convivium, je též jedním z lektorů projektu o. s. Půlnebí Hlasohled a společně s Maticí Velehradskou inicioval a vede „Liturgické víkendy" gregoriánského chorálu na Velehradě. Je jedním ze zakládajících členů souboru Schola Gregoriana Pragensis, kde působil 15 let. Stál u zrodu Českomoravské hudební společnosti (dnes Čechomor) ); posléze roku 1997 založil vlastní skupinu Marcipán, která se věnovala interpretaci českých a moravských lidových písní. Po deseti letech se členové Marcipánu rozešli do jiných uskupení. Díky tomu se mohl narodit Mantaban, tedy otevřená dílna pro kohokoliv, kdo přinese kladné podněty a něco ze své osobitosti do ústní tradice lidové písničky.

Lenka Volfová, loutkoherečka, impresário Kočovného divadla Rózy Blechové

ped_malenkou_2014

Vystudovala DAMU obor loutkoherectví a alternativní divadlo, hrála na Divadelních poutích na Střeleckém ostrově, v česko-francouzském div. souboru Divadlo na voru, Divadle bratří Formanů, divadle Minor a Kočovném divadle Rózy Blechové....

Zkušenosti sbírala i jako redaktorka webového časopisu, uklízečka, moderátorka, autorka rodinných divadelních workshopů a lektorka v umělecké škole...

 

 

 

 Kryštof Míka, hudebník, loutkoherec

Krystof_mika

Vystudoval FFUK v Praze (rumunštinu - italštinu). Zpívá a hraje v divadelním seskupení DAMDAM www.

 

Ve volném čase se věnuje žonglování.

Účinkuje také v kapele Iritující Pýchora www. Hraje na trumpetu, bicí či perkuse.

 

 Krystyna Skalická, harmonikářka, písničkářka a loutkářka

kristna_tiff0003Vystudovala matematiku a fyziku na PřF UP v Olomouci.

Hrála v divadle Teatr im. mjr. Szmauza v Českém Těšíně.

Nyní žije v Praze a  od roku 1996 se věnuje loutkovému divadlu (divadlo Krasohled, dříve divadlo Krab).

Krystyna je také písničkářka a harmonikářka, v roce 2015 vydala své písně na CD JEDEN TANiEC.

Ráda se věnuje také zpěvu polských, ukrajinských a moravských a  lidových písní. 

www.krystyna.czwww.divadlokrasohled.cz

Pavla Jonssono, hudebnice, pedagožka

pavla_johnsonPavla je veselá kytaristka, která má hudbu nejradši ze všeho. Hraje na basovou kytaru ve skupině Malé zuby. Učí na Anglo-americké vysoké škole v Praze subkultury -- o punku, graffiti, kontrakultuře a podobně. Vydala knížky Devět z české hudební alternativy osmdesátých let, anglicky Women, Music, Creativity, a chystá rozhovory s dvaceti československými muzikantkami pro Volvox globátor. Tři z nich, Marka Míková, Jana Tóthová a Krystyna Skalická působí v Loutkách v nemocnici. Má dvě děti a je šĺastně vdaná.

 

David Velčovský, loutkoherec, principál divadla Loutkový svět, výtvarník

David_fotoDavid je absolvent brněnské JAMU a pořadatel festivalu MINITEATRO Jiřího Tibitanzla. Pro loutky nadchnul už v dětství. První marionetu pak vytvořil v 15 letech a teď z ní udělal i hlavní postavu svého divadelního souboru. Je uměleckým šéfem a principálem divadla Loutkový svět v Ostravě. www.loutkovysvet.cz

 

 

Katka Svobodová, zpěvačka

Foto_Kristyna_ostravaVystudovala Obchodní akademii v Opavě a poté sólový koncertní a operní zpěv na Ostravské univerzitě. Vzhledem k této netradiční kombinaci oborů se dodnes úspěšně věnuje produkci uměleckých akcí (mezi nejúspěšnější projekty patří operní stagiony Hudebního festivalu Znojmo, doprovodné programy SP/ME/MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě, festival ostravských divadel Ostrava v Praze, produkce marketingu a mimořádných projektů Národního divadla moravskoslezského aj.), stejně tak se ráda realizuje v pěveckých projektech v ČR i zahraničí. Hraje na pět hudebních nástrojů a v současnosti jí vedle rodiny nejvíce zaměstnává a těší loutkové divadlo (divadlo Loutkový svět v Ostravě).

Matyáš Míka, hudebník, loutkoherec

Foto_Matyas_MikaStudoval na FFUK obory filisofie, český jazyk a literatura) a nyní studuje režii na Katedře loutkového a alternativního divadla AMU. Působí v divadelně hudebním seskupení DAMDAM. Účinkuje v kapele Představy postavy a ochomýtá se kolem rozličných literárně hudebních a divadelních projektů. Hraje na piáno a žongluje.

 

 

Sylvie Krobová, zpěvačka, skladatelka, herečka jež píše i básně

SILVA

Už od dětství se přirozeně pohybovala okolo divadla, hudby a umění vůbec. Od osmi let zpívala a studovala zpěv na ZUŠ a na Státní konzervatoři v Praze - obor operní zpěv /84/90/. Vydala pět autorských alb a píše hudbu i k divadlům. Vydala dvě básnické sbírky. Nejvíc divadlo hraje s rodinnou Bilbo compagnií. Učí zpěv a zabývá se muzikoterapií. www.sylviekrobova.com

 

 

Jiří Bilbo Reidinger - klaun, herec, psavec, pedagog

Bilbo

Učí mladé herce (AMU - akrobacie, klaunské vidění...a na Konzervatoři Praha - commedie dell' arte...), Hraje od cirkusů, po divadla kamenná, působí i jako choreograf, režisér...

Má vlastní rodinnou divadelní skupinu Bilbo compagnii. Píše knihy, scénáře... www.reidinger.cz

 

 

Renáta Kubišová - loutkoherečka

renata

Vystudovala DAMU obor loutkoherectví. Pracovala pro Divadlo Spejbla a Hurvínka, angažmá v Divadle Rokoko, hostovala v Divadle na Zábradlí, v Divadle Komedie, v Divadle Minor, v divadle Teatro Tatro, ANPU.

Vedla na workshopy vodění marionet, spolupracovala na mezinárodních projektech v Kataru, na Sri Lance, Indii, zučastnila se mnoha evropských festivalů.

Pracuje pro televizi a film. Léta je členkou souboru divadla Říše loutek a hraje v nemocnicích.

 Zdeněk Havlíček - klavírista, pedagog, muzikolog 

zdenek_havlicek_1Vystudoval klavír a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka a hudební vědu na FF UK v Praze, jeden semestr strávil v Austrálii, kde se zabýval místní domorodou hudbou (Melbourne, Darwin, Arnhemská země). Vedle klavíru si rád zahraje i na jiné nástroje (např. kostelní varhany, tahací harmonika, didjeridu) a s chutí si zazpívá.

 

 

 

 Pavla Říhová - loutkářka

Pavla_Rihova_sml

vystudovala DAMU, loutkářskou katerdru - obor loutkoherectví. Po absolutoriu založila divadelní seskupení Maska, které se později přejmenovalo na Atelier Abrakadabra. Po roce 1990 byla v angažmá v divadle Minor, v Národním divadle marionet Praha. Souběžně vystupovala pro děti a dospělé se svým souborem. V roce 1986 se zúčastnila stáže stínového divadla na mezinárodním institutu loutkovéh divadla v Charleville Meziéres ve Francii. Pedagogicky působila na VOŠ Praha a na kurzu stínového divadla v Ptuji (Slovinsko). V roce 2011 onemocněla a je na invalidním vozíku. I s tímto omezením považuje práci s dětmi v nemocnicích za potřebnou a důležitou...

 

Terezie Palková - herečka, písničkářka

Terezie

 

vystudovala pražskou konzervatoř - obor klavír a JAMU - činoherní herectví působila v divadlech: AHA!, Husa na Provázku, v Západočeském divadle v Chebu, pracovala deset let jako Zdravotní klaunka

autorská tvorba: pohybově činoherní představení - "Na měsíčním srpku", CD - "Pif haf mňau", Moje první tango" Nyní se věnuje převážně tvorbě pro děti: autorské písničky, pohádkový kabaret - "Čury mury frk"

Hraje na klavír, akordeon a ukulele. www.tereziepalkova.cz

Anna (Anička) Břenková - herečka, zpěvačka a loutkářka

Foto_anna_brenkova Vystudovala herectví na VOŠH a poté zde studovala herectví s loutkou. Během studia působila v hereckém studiu Švandova divadla, později v divadle Spektákl a loutkovém divadle Dokola. Hraje na kytaru, ukulele a akordeon, ale nebojí se žádného dalšího nástroje. Spolu s Michalem Němcem založila kapelu Krajina Ró ve které zpívá. Píše texty a skládá hudbu. Věnuje se autorskému loutkovému divadlu pro děti, pro které si vyrábí a vyřezává loutky. Ráda vaří, chová zvěř, pěstuje rostliny a poslouchá punk.

 

Mirka Vydrová - loutkoherečka - autorka, klaunka, pedagog a terapeutka

Vystudovala DAMU – loutkoherectví a rozhlasové herectví a  výchovnou dramatika. Absolvovala Psychoterapeutický výcvik v Rogersovské terapii a Gestalt terapii. Setkala se klasickým divadlem, s autorským divadlem a malými jevištními formami, pantomimou a pohybovým divadlem, klaunstvím a zároveň loutkovým divadlem.

Kromě vystupování v loutkových představeních vede semináře s tématy loutka, maska, práce s hlasem a výrazem a vede dětské dramatické soubory. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Rogersovské terapii – a věnuje se individuální terapii.

Cesta k Loutkám v nemocnici: 19let jsem byla zdravotní klaun. Svoje „známé loutkáře“ jsem potkávala ve výtahu FN. Motol, míjela je na stejných odděleních i v jiných nemocnicích. Mám štěstí, že teď už se s těmi lidmi nemíjím, že s nimi jsem a patřím k nim. Ovšem teď zase potkávám ve výtahu svoje „známé“ - zdravotní klauny. Zřejmě touto částí mé existence vyvažuji odbornost 6 doktorů klasické medicíny v naší rodině. :).

David Bolech alias Dejv - loutkoherec, komik, performer, hráč na triangl

Dejv se narodil a vyrostl v Liberci. Vystudoval herectví alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Zaměřuje se především na autorskou tvorbu a nezávislé divadelní projekty. Občasně připravuje básnické workshopy pro děti i teenagery, jezdí jako vedoucí na dětské tábory. Od října 2016 se aktivně věnuje slam poetry, skrze niž se může realizovat i v tvorbě pro dospělé. Ve volném čase čte populárně naučnou literaturu, kouká na sci-fi filmy, zpívá ve sboru, chodí plavat, jezdí na snowboardu, cestuje po Evropě a ťukne do trianglu, když se to hodí.

 

Václav Němec - herec a loutkoherec 

Návrh bez názvu 29Pochází z Třebíče. Vystudoval herectví na VOŠH a na alternativní kadetře DAMU, kde poprvé přichichl k loutce. Během studia hostoval v Národním divadle. V současnosti hraje v představeních Nebezpečí přetečení nebo v pohádce Sedmero krkavců. Sbírá zkušenosti taky před kamerou, ať už ve studentských filmech FAMU nebo v televizních seriálech.  :).

 

 

Monika Řezníčková, loutkoherečka

Absolventka Damu, obor loutkoherectví se poprvé setkala s loutkou na scéně v divadle Husa na provázku v dětském Studiu Dům.

Po produkční práci v divadle Alfred ve dvoře působila u filmu. Miluje cestování a zažíváni nových dobrodružství. Bez hudby a tance si nedokáže život představit. Miluje humor a fantazii. Loutka může být všechno, když tomu - něčemu, dáš duši! 

 

 Natálka Havlová, loutkoherečka

Natalie Havlova.jpgVystudovala herectví na Pražské konzervatoři. Hned po maturitě šla studovat Alternativní a loutkové herectví na DAMU. Nerada dělá rozdíly mezi alternativním, loutkovým a činoherním herectvím. Divadlo, které lidi baví, a promlouvá k nim, se podle ní neškatulkuje. 

Poprvé s námi spolupracovala na “ Cestě do Vánoc “. Po skoro roční pauze mezi Vánoci se jí po práci s “ Loutkami v nemocnici “ zastesklo natolik, že se k nám  přidala i mimo vánoční svátky. Věnuje se kromě divadla a filmu, také zpěvu. Milovnice anime, rockové muziky, smyslu pro humor, zvířat, ale také lidí se srdcem na správném místě. 

Beata Bocek, písničkářka, speciální pedagožka

Natalie Havlova.jpgPochází a žije u Českého Těšína. Vystudovala speciální pedagogiku avšak cítí se býti především písničkářkou. Miluje zpěv a tvoří svůj osobitý repertoár písní, který již asi dvacet let veřejně prezentuje v různých klubech nebo na festivalech. Jako doprovodné nástroje zvolila kytaru, časem pak přidala akordeon, ukulele, koncovku, mbiru atd.

K Loutkám v nemocnici se připojila únoru 2023 a je nadšená z nových setkání s herci, se kterými může tvořit pro ty, kteří se ocitli ze zdravotních důvodů v nemocnici.

 

David Noll, pianista a skladatel

Natalie Havlova.jpgVystudoval kompozici a aranžování na Konzervatoři J. Ježka. Skládá písničky pro divadlo a zpěváky pop music. Píše znělky pro rádio, televizi a taky scénickou hudbu.

Aranžuje pro kolegy skladatele, nejčastěji písničky pro děti. Celoživotně je spojen s muzikou a humorem divadla Sklep. Často a rád vystupuje v duu s jeho protagonistkou Lenkou Vychodilovou. Hraje a zpívá na koncertech i sólově, hlavně vlastní písničky.

Má rád improvizaci, je bytostný lovec dobrodružství. V posledních letech ho chytla notografie, připravuje rozsáhlé zpěvníky. Osobní www.