15let

Myš

V Čechách je ročně hospitalizováno na dětských odděleních nemocnic téměř sto osmdesát tisíc dětí, které jsou často dlouhodobě upoutány na lůžko.

Každý dospělý sám dobře ví, jak je i pro něj pobyt v nemocnici psychicky náročný. Personál je natolik vytížený, že nemá možnost se pacientům věnovat individuálně a bolest a odloučení od rodiny působí dvojnásob na dětské pacienty. Malé děti se často nudí, je jim smutno, stýská se jim a prožívají stísněné pocity spojené s nemocí a odloučením od rodiny. 

A my se snažíme dětem jejich pobyt v nemocnicích co nejvíce zpříjemnit.

lum12wSpolek LOUTKY V NEMOCNICI se věnuje práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Již přes osmnáct let se zasazuje o ulehčení pobytu dětí v nemocnicích a léčebnách.

Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. 

Ať je Vám 8 nebo i 88, ať se těšíte, že už budete brzo zdraví anebo víte, že se nemáte kam vrátit.

Prostřednictvím divadelních představení, her a písniček se snažíme pomoci v procesu uzdravování, snažíme se otevírat prostor ke hře a komunikaci o prožívané realitě…

Doba našeho pobytu na oddělení je variabilní. Často zůstáváme k dispozici po celý den. Někdy připravujeme i celotýdenní programy. Přizpůsobujeme se možnostem oddělení, i dětských pacientů. Máme diferencovaný přístup k různě nemocným dětem. Spolupracujeme s nemocničním personálem i s rodiči.

580522_10151486807335887_1773656720_nV roce 2010 jsme se podíleli na vzniku partnerského sdružení Bábky v nemocnici na Slovensku, kde také pomáháme rozdávat naší medicínu.

Pomáháme pravidelně doslova po celé republice. Nyní každý rok naše dvoučlenné týmy vydávají na více než 1100 denních návštěv nemocnic, léčeben a hospiců. 

Každý rok realizujeme také 2 týdenní pobyty v Psychiatrické léčebně v Opařanech a Psychiatrické léčebně v Bohnicích a jezdíme na specializované tábory pro chronicky nemocné děti pořádané dětskou onkologií v Motole. Počet našich návštěv se průběžně zvedá, nikoli však skokově. Hlavním cílem je pro nás kvalita návštěv a individuální přístup.

Pravidelně připravujeme premiéry nových představení a několik dalších prezentací Loutek v nemocnici pro veřejnost. Během návštěv ročně oslovíme přes desítky tisíc dětských pacientů. Odzpíváme více než 10 000 písniček a odehrajeme tisíce loutkových představení. Během našich návštěv také dětským pacientům rozdáme každý rok tisíce CDček, omalovánek a pastelek, balónků, triček, míčků a knížek a jinách drobností, které jim udělají radost když se s nimi loučíme.

Loutky v době pandemie: Víme jak ochránit sebe i pacienty

 Máte chuť se dozvědět víc?

 Čtěte si v našich příbězích...

Sledujte nás na facebooku, instagramu, youtube.

Kompletní výčet našich aktivit naleznete ve výročních zprávách. Naše aktivity můžete poznat také prostřednictvím speciálních akcí pro veřejnost. Jsou to například pravidelná představení v divadle Minor. 

Máte chuť podpořit naši medicínu? Více informací naleznete v sekci Jak nás podpořit.

 

11231282_10153161902260887_5249304735962425255_o_1

 

Joomla Tutorial