Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Vaclav_Krcal_2"Z loutek nejraději dělám čerty." prozradil nám v předvánočním rozhovoru řezbář Václav Krčál, který pro Loutky v nemocnici vyrobil loutky k novému představení Cesta do Vánoc. Vyzpovídali jsme ho mezi dveřmi, když jsme přebírali hotové loutky před cestou do nemocnice v Havlíčkově Brodu. 

 

Jak jste se Václave dostal k řezbárství?

Cesta k řezbářství je spojená s loutkami. Chtěli jsme mít doma loutku, ale byly pro nás nedostupné a proto jsem si ji zkusil vyrobit sám. Pro mne bylo a vždy je rezbářství spojeno s loutkou.

 

A co pro Vás znamená loutka?

Loutka je pro me výtvarný objekt, který me vždycky zajímal. At už je to stará, nebo moderní loutka. Vždycky je hezké, když ji loutkoherec vezme do rukou a oživí ji. Pro mne je ale nejdůležitější ta výtvarná stránka. Samozřejme, když se loutka povede, tak je to radost...

Vaclav_Krcal

 

S jakými výtvarníky se Vám nejlépe pracuje/pracovalo? 

Nejlépe se mi pracuje s výtvarníkem, který mi nechá určitou volnost a úplne nelpí na detailech. Takových je naštěstí vetšina. Dobře se mi pracovalo například s Petrem Matáskem, Ivanem Nesvedou, Zuzanou Lesákovou Štancelovou, Sašou Švolíkovou…

129846304_10157646426840887_4078395932364855867_n

 

Vyrábíte rád loutky pro Loutky v nemocnici?

S Loutkami v nemocnici spolupracuji od samého počátku. Je to zajímavá a smysluplná práce. Pro vánoční příběh na kterém jsme nyní pracovali jsem vyrobil různé typy a velikosti loutek. V představení se objeví manekýni, klasické marionety, javajky i maňásci. Podle návrhu Ivy Bartošové se mi dobře pracovalo a s režisérkou Markou Míkovou se znám už dlouhou dobu a spolupráce s ní byla opět velmi příjemná. Rád jsem se na tomto projektu podílel a doufám, že se Cesta do Vánoc bude se dětem líbit.

Cesta_do_vanoc_08

 

Co byste do nového roku přál Loutkám v nemocnici a co nemocným dětem?

Když popřeju dětem, aby byly všechny zdravé, což se asi nikdy úplně nesplní, tak Loutky v nemocnici ztratí význam. Takže spíš popřeju Loutkám v nemocnici, aby nadále pomáhali dětem překonávat zdravotní problémy a dětem, aby v nemocnicích nemusely být príliš dlouho.

Vaclav_Krcal_Loutky  

 

Jak vznikalo nové představení. 

Jak pomáháme před Vánoci.

Mikuláš ve Fakultní nemocnici v Motole.

 

 

Joomla Template Tutorial by JoomlaShack.com