Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Malou Teu přišla před dvěma lety trápit příšerka. Tak říká holčička, které bude v lednu sedm let, své nemoci. Doktoři sice příšerku pojmenovali jako sarkom ledviny, ale Tea ví své. Nevítaná návštěvnice se jí chtěla usadit v tele, hlodat a škodit. 

Tea_zidle

Ale i v nemocnici mela Tea vždy někoho blízkého. Byla s ní maminka Jitka, která ji držela za ruku, když jí bylo moc a moc špatně, nemohla slabostí chodit a zvracela. A ještě někdo za ní chodil a povzbuzoval ji. Loutky!

„Nejvíc si Tea pamatuje Hanku Řepovou,“ vypráví maminka. „Naposled se s ní potkala na stomatologii. Tea se právě probudila z narkózy, když se dozvěděla, že přijdou loutky. Mami, mami, bude pohádka, volala nadšeně.“ Na stomatologii operovali Teu v říjnu po zánětu mozkových blan. Vytrhli jí osmnáct zubu. Naštěstí mléčných, a tak vyrostou nové.

Teď přišly loutky za Teou zase. Představil se jí lenochod tříprstý. Tea mu s radostí ukázala, kde je koupelna, aby ho netrápily blechy. Jirka jí zahrál spoustu písníček. Třeba tu o lišce, která běží k Táboru. Tam Tea bydlí!

Tea_loniPotom vytáhla Marka z kufříku pihovatého kluka Maxíka. Doma zlobil a vydal se na loďce pres more. Rozesmátá Tea si nasadila na prsty mořské živočichy a s Maxíkem na sebe volali: „Ahoj Maxíku!“ „Ahoj žraloku! Ahoj krabe, jak se máš?“ Nakonec vše dobře dopadlo. Maxíka čekala doma maminka a na stole polívčička.

Tea se teď raduje, že už je „normální holčička“, protože jí nedávno odstranili port. „A nosím culíčky,“ chlubí se dorůstajícími vlásky. S maminkou doma cvičí na míci a s pomocí speciálního vozíku dokonce absolvovaly podzimní půlmaratón.

Dívenka na sebe ještě musí dávat pozor a čekají ji kontroly. Ale nad příšerkou zvítězila