Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

7

Pomáhejte nám prosím v období adventu a vánočních svátků. Vaše podpora je pro nemocné děti velmi důležitá! Jenom díky pomoci dárců můžeme naši medicínu ve zdravotnických zařízeních rozdávat pravidelně i v této době.

 

Přečtěte si jak pomáháhají naše sváteční návštěvy.

V období adventu a Vánoc nás malí pacienti v nemocnicích a léčebnách potřebují snad ještě víc než kdy jindy. Proto pomáháme nejen ve všední dny, ale doslova od pondělí do neděle.

Navštěvujeme jak ty, kteří se těší, že i přes svou vážnou nemoc nebo nečekané zranění budou na svátky doma, tak ty, kteří vědí, že se nemají kam vrátit. Hospitalizovaní pacienti nás čekají i přímo během vánočních svátků a na konci roku. Nezklameme je.
 
Vydejte se spolu s námi na cestu do Vánoc, jak ji prožíváme my a s námi děti, ale i dříve narození v nemocnicích, léčebnách a hospicích. Ať jsme s malou Dorotkou na onkologii, se statečnou Veronikou na jednotce intenzivní péče po operaci, nebo s panem Pavlem v léčebně dlouhodobě nemocných, rozdáváme radost a sdílíme sváteční atmosféru. Pokud je třeba, pomůžeme na Vánoce alespoň na chvíli zapomenout.
 
Přinášíme Vám krátké reportáže z našich prosincových návštěv. Prostřednictvím příběhů i fotek Vám představíme naši práci během adventních nedělí a dalších svátečních dnů, jako bychom rozžali svíčky na adventním věnci.

První adventní neděle – Hradec Králové

Maxmilián zaslechl zvuk housliček, už když jsme přišli na oddělení a chodbou se vydaly loutky pastýřů, následující zářící hvězdu. Když uviděl loutku Šimona, vyskočil z postele a nalepil rozzářený obličej na sklo dveří. Nemohl se dočkat, a tak jsme v jeho pokoji začínali… Dobrý den, nevíte, kudy se jde do Betléma, vstupoval dřevěný pastýř do pokoje s šesti postýlkami a s ním všech šest herců a muzikantů! S otevřenou pusou nás sledovala i Julinka, všechny maminky a tatínkové se usmívali a brzy jsme koledy zpívali společně. Byla cesta, byla ušlapaná, Já bych rád k Betlému a samozřejmě Pásli ovce Valaši. Anděl, který poletoval po pokoji od postýlky k postýlce, všechny děti přesvědčoval, že do Vánoc jistě budou doma. Pepík, který ležel ve vedlejším pokoji, to po první koledě nevydržel a přesvědčil maminku a zdravotní sestřičku, aby ho i s postelí převezly na chodbou a mohl to představení sledovat už teď.
 
3

Na jednotce intenzivní péče ležela Veronika, byla čerstvě po operaci, a když otevřela očka, smála se na ni naše Natálka a něžně třepotala andělskými křídly. I zde jsme zahráli pár koled a vykouzlili první úsměv na tváři za celý den.

Krásná první adventní neděle pokračovala v Divadle Drak. Představení, které jsme zde odehráli, bylo rezervované zejména pro rodiny lékařů a zdravotních sestřiček z Fakultní nemocnice Hradec Králové, odehráli jsme celé představení a všichni s námi krásně zpívali!


Druhá adventní neděle – Plzeň

V Plzeňské nemocnici jsme začínali na chirurgii, v pokojích jsme udělali radost nejen malým dětem, ale i velkým slečnám. I zde jsme s sebou měli kromě sváteční nálady loutky z představení Cesta do Vánoc. Vedle malé Kačenky, která opravdu neměla náladu, se usadil na hranu postýlky pastýř Matouš, a když přiletěl anděl a vyptával se, zda slečna ví, co že se to v tom Betlémě stalo, že tam míří pastýři i králové, už vykoukla zpoza rohu maminka. Narodilo se tam miminko, Ježíšek, viď, Kačenko. A stejně tak to bude u nás, dodala. Čekáme brášku každým dnem, jen doufám, že to vydrží ještě alespoń chvíli a nebudu odcházet z nemocnice se dvěma dětmi, termín mám totiž pozítří. A tak jsme se zdrželi na posteli, rozložili jesličky, Josefa i Marii a bavili jsme se o tom, jaké to pro nemocnou slečnu je, když musí ležet v nemocnici, ale pak pod stromečkem bude spolu s dárky ležet i malý bráška. 

Do Divadla Alfa za námi na sváteční představení přišel i Mikuláš. Mikulášskou nadílku jsme nabídli tentokrát i ve Fakultní nemocnici v Motole.  

Loutky v nemocnici Advent 1

Třetí adventní neděle – Ostrava

Tentokrát jsme do ostravské nemocnice přivezli celé představení Cesta do Vánoc. Cestovali jsme sněhovou vánicí již večer předem, abychom ráno mohli vše připravit v místním přednáškovém sále. Když sestřičky začaly svážet pacienty ze všech oddělení dětského pavilonu, už bylo hotovo. Nainstalovali jsme i reflektory, výkryty, a tak atmosféra opravdu připomínala návštěvu divadla. Představení ocenily i maminky, které místo pečení cukroví a domácích prací předcházejících Vánocům, tráví s nejmenšími pacienty čas v nemocnici. Například maminka malé Josefíny. V nemocnici jsou už dva měsíce a bohužel ani na Vánoce se asi domů nedostanou. Josefína si pak ještě dlouho s mámou prohlížela loutky a maminka si s námi povídala, jako by obě chtěly, aby co nejvíce vánoční atmosféry zůstalo v nemocnici s nimi i po našem odchodu. Jsme rádi, že právě takovým divákům naše představení Cesta do Vánoc udělalo radost. A pak už nás čekaly další děti v Divadle loutek Ostrava.

Čtvrtá adventní neděle – Kladno a Čerčany

I na samotném sklonku adventu rozdáváme radost, kde se dá a kde je třeba. Když se na adventním věnci rozsvítila již čtvrtá svíce, my opět putovali po celé republice. Kromě setkání s dětskými pacienty v nemocnicích a také v kladenském loutkovém divadle Lampion jsme s našimi divadelními dárky zavítali i do Hospicu Dobrého pastýře v Čerčanech. Už nás zde čekali stejní klienti, kteří ani ne před měsícem spolu s námi tak krásně zpívali za zvuku harmoniky. Marka s Tondou zde tentokrát hráli představení Klidné Vánoce, ve kterém dva lidé doma najdou ve velkém kufru schovaný betlém, zavzpomínají si a rozhodnou se, že si ty Vánoce spolu užijí. Vždy nás zasáhne, když navští víme staroušky, i tentokrát zde byli takoví, kteří mají před sebou možná úplně poslední Vánoce a domů za svými blízkými se už možná nevrátí.

I těm se snažíme období vánočních svátků udělat výjimečné. Vánoční příběh, ale i zpívání byly opravdu plné emocí a i my si uvědomujeme, že největší dar je pro nás možnost prožívat
toto období se svými blízkými.

6

Srdečně vám děkujeme, pokud s námi pomáháte i v období adventu a Vánoc!