Jak pomáháme

Příběh

Když si s vámi osud zahraje

Před pár dny začal nový školní rok a některé školní lavice a postýlky ve školkách zůstaly bohužel prázdné.
Jsou totiž školáci i předškoláci, kteří se těšili na nová dobrodružství, hry s kamarády i na to co nového se naučí a místo toho, se ocitli v nemocnici.

Plešatá princezna
Příběh

Byl to nejlepší výkon na světě!

Úsměv a nadšení statečné Mirky při premiéře Plešaté princezny ukázaly, že naše představení mají obrovskou moc léčit duši. Představení o princezně, která se musela vzdát svých krásných vlasů, ji opravdu zasáhlo. Inscenace připravená speciálně pro děti na onkologii se byla velkým zážitkem nejen pro pacienty, jejich rodiče ale i významné hosty.

Příběh

Bude to bolet? Co je potom?

Loutky v nemocnici pravidelně navštěvují také hospice a léčebny dlouhodobě nemocných, kde se setkávají s dříve narozenými, kteří často vědí, že se domů už nevrátí. Přesto i zde přinášejí radost, úlevu a možnost na chvíli zapomenout na tíhu nemoci. Jedno z takových míst je Hospic Dobrého Pastýře, kde jsme potěšili klienty nejen písničkami, ale také loutkami, které oživují vzpomínky a přinášejí úsměvy do těžkých chvil.

Příběh

Kudy vede cesta k tvému pólu

Loutky v nemocnici se nelekají ani zimní kalamity. Nová inscenace Amundsen přináší nemocným dětem příběh o odvaze a objevování, inspirovaný dobytím jižního pólu. Diváky bereme na dobrodružnou cestu a někdy jim zároveň pomáháme čelit i jejich vlastním výzvám. Přečtěte si o naší zimní návštěvě a rozhovor s režisérem Matyášem Míkou, který stojí za touto silnou inscenací.

Nikdo nechce být sám

Nikdo nechce být sám

Terezie a Zdeněk tentokrát zamířili do pokoje dvanáctiletého Sebastiána v nemocnici v Benešově. Nenesli s sebou jen tašku plnou loutek a hudebních nástrojů, ale také naději a útěchu, kterou písničky a naše příběhy dokáží rozdávat i v neveselých chvílích.

Příběh

Smích je často nejlepší lék!

V Čechách je ročně hospitalizováno téměř 180 000 dětí, které jsou často dlouhodobě upoutány na lůžko. Malé děti se v nemocnicích nudí, jsou smutné, stýská se jim a prožívají stísněné pocity spojené s nemocí a odloučením od rodiny. Na cestě k uzdravení jim už téměř 20 let pomáhají LOUTKY V NEMOCNICI. Loutky, které při práci […]