Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Vstát v 6 hodin ráno, rychlou snídani, naložit loutky, kostýmy, dekorace a všechny hudební nástroje do auta a šup na cestu. Vždyť Bilbo a Silvie ví, že v Dětské léčebně ve Cvikově už se na ně těší skoro 60 dětí, které jsou zde hospitalizované kvůli svým respiračním onemocněním.

Opakované zápaly plic, astmatické stavy, těžké záněty dutin a horních cest dýchacích anebo doléčování po operacích plic se kterými sem jezdí jim nezabrání, aby si užily velké divadelní představení, které pro ně Loutky v nemocnici pravidelně chystají.

Do této léčebny v Lužických horách jezdíme pravidelně každý měsíc a tak nás uvidí každý z pacientů alespoň jedenkrát. Protože zde děti tráví vždy minimálně 6 neděl, dáváme si záležet, aby se pohádky střídaly a vždy jsme něčím překvapily.


rka_LOutkyvnemocnici_Cvikov_3Mezi malými pacienty jsou tentokrát i osmiletá Natálka a šestiletá Terezka. Vstávali dnes stejně brzo jako Bilbo se Silvou. Také v šest. V půl sedmé je v léčebně již rozcvička a v 6.45 první inhalace. Když v 10 hodin začíná divadlo, mají již pořádný kus dne za sebou.

Slečny přijely do tohoto zdravotnického zařízení i se svou maminkou již po čtvrté. Celkem tedy mají za sebou již téměř 24 týdnů v léčebně a to je v jejich případě nemalá část života. Natálka se od malička trápila se silnými záněty dutin. Hrozila jí bezprostředně i ztráta sluchu. Věčné píchání uší ukončila až operace mandlí. I její mladší sestřička doplácela na komplikace provázející nedovyvinutý imunitní systém, stále respirační problémy a kašel doplnily i Neštovice. A tak se na doporučení lékařů v léčebně ocitly obě ségry společně. Terezce byl tenkrát teprve rok a půl. Od té doby do Cvikova jezdí pravidelně a léčebna jim oběma velmi svědčí. Toho si naši herci všimli rovnou. Terezka se na loutkové představení moc těšila vždyť za ty roky naši práci zná moc dobře.

rka_LOutkyvnemocnici_Cvikov_1Nejvíc se jí sice líbil Tygřík z loňska, „protože je to příběh o opravdové statečnosti“. Nejvíc se ale nasmála letos, protože klaun, který přijel s velikou Maringotkou plnou krásných loutek byl nejvíc legrační a loutky v cirkusovém představení byli šikovnější než opravdoví akrobati.

Byla první kdo vylezl z řady a sedl si k Bilbovi přímo na podium, aby vše viděla opravdu zblízka, mohla pomáhat s představením a nakonec si se Silvou ještě zamuzicírovala a spolu s kamarády pomáhala i s balením loutek. Své nové dřevěné kamarády se jí nechtělo opustit, ale už jí čekala rehabilitace a další intenzivní program a nás cesta domů.

Ve cvikovské léčebně se dětem nepříjemné a stále se opakující procedury a rehabilitace snaží personál proložit co nejpestřejším programem aby i ti pacienti, kteří zde bohužel opakovaně musí trávit dlouhatánské týdny se do tohoto zdravotnického zařízení nakonec vraceli i rádi.

A my jsme rádi, že děti si zde už své pobyty bez Loutek v nemocnici ani nedovedou představit. Potvrdila nám to Terezka, Natálka i jejich maminka.

Střípky z Léčeben - někdy hrajeme i pod zemí.Z opravdové lásky k dětem

 

 

Joomla Template Tutorial