15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

 

Myš

Pamatujete si na Theu? Statečnou holčičku, kterou jsme v motolské nemocnici navštívili už mnohokrát? Za tři roky, co se potkáváme, jsme si vytvořili hodně přátelský vztah. Tea nás má ráda a maminka nám prozradila, že se na nás vždy strašně těší. Dnes, když hráli v Motole Matyáš s Dádou, tomu nebylo jinak.

Thea_Loutky_v_nemocnici_1

Thea_Loutky_v_nemocnici_2

Kvůli nemoci nemůže do dětského kolektivu. Kromě toho, že nechodila do školky, ještě ani nemohla začít chodit do první třídy. Dva roky bude trvat, než se její oslabený organismus „vzpamatuje“ z léčby a Thea nebude náchylná ke každé infekci. Nyní se učí s maminkou Jitkou doma, ale ta přiznává, že je to hodně složité. Její dcerka kromě onkologického onemocnění prodělala v loňském roce zánět mozkových blan, při kterém ztratila 60 % hybnosti v těle. V důsledku toho všeho má Thea poškozená centra v mozku a není schopna se soustředit. Střídaly se u ní agrese, deprese a autistické stavy.

Když Thea po vyšetření zjistila, že jsou v nemocnici Loutky, nechtěla jet domu, dokud se s námi neuvidí. A tak jsme ji pozvali do herny. Thea přišla s culíčkem, protože už jí dorůstají vlásky a chce se „fintit“ jako každá malá slečna v jejím veku. Také měla roušku, kterou sice už muže odložit, ale protože její organismus je stále oslaben a náchylný k infekcím, maminka ji jí raději dává. Je to sotva pár týdnů, co Thea skončila s banální rýmou na kapačkách… 

V herně jsme zrovna chystali mikulášské vystoupení. Dáda s Matyášem stavěli betlém a Thea ochotně pomáhala. V kufříku bylo tolik zajímavých postaviček… A Thea do této sváteční atmosféry dokonale zapadla. Mela totiž mikinu se soby, kterou dostala od bráchy.

A pak už začalo představení. Vzpomínali jsme společně na Ježíška a jeho narození a také se hrálo a zpívalo. Dáda se pochlubila se svým novým nástrojem. Vyrobila si jej z vroubkované formy na biskupský chlebíček. A zdálo se, jako by forma ještě voněla vánočním pečením. Matyáš zase vyndal klávesy „Theo, jakou znáš koledu?“ Ta odvětila, že žádnou, a tak jsme společně zalistovali ve zpěvníčku a hernou na začátku adventu znělo Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši, Půjdem spolu do Betléma… A to už si notovala i malá Tea a její maminka.


 

Thea_Loutky_v_nemocnici_3

Po chvíli s sebou Dádin pytlík začal podivně škubat. Naše herečka se do nej podívala a nevěřila svým očím! Vyskočil z nej jeden čert a pak za okamžik ještě druhý. Oba maňásci se hned začali They ptát, zda zlobila, protože by si ji rádi odvedli do pekla. Thea se čertíků „bála“ schovávala se před nimi. A tak přispěchal náš Matyáš a jako svatý Mikuláš, s biskupskou mitrou na hlavně, čerty poslal zpátky do pekla. Utekli tam samozřejmě bez They a hádejte proč? Thea přece nezlobila. Prý protože nemá rohy. Mikulášskou nadílku si rozhodne zasloužila a my jsme rádi, že letos jsme si poprvé mohli dát s Theou výjimečně dostaveníčko i v opravdovém divadle – při naší prosincové premiére v pražském Minoru.

Předvánoční návštěvy Loutek jsou svojí atmosférou proste speciální. Říkali jsme si, když jsme spěchali na další oddělení. Naše dětské přátele, kterých jsme si v nemocnicích po celé republice udělali za celý rok opravdu spoustu, samozřejmě nenecháme na holičkách ani v těchto dnech.

Thea_Loutky_v_nemocnici_5

 

Jak jsme se s Theou v nemocnici domluvili, tak se také stalo a Thea za námi přišla do divadla Minor na premiéru Malého prince! Byla poprvé od té doby co onemocněla v divadle a poprvé mezi ostatními dětmi! Moc děkujeme za krásnou ruži, kterou nám na premiéru přinesla i za pochvalu, které se nám po představení od They dostalo. Byli bychom rádi, kdybychom se vídali už jen v divadle.

 Thea_Loutky_v_nemocnici_6

 

Joomla 1.5 Templates: from JoomlaShack.com