Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

„Když jsem byla minule hrát na JIPce, tak jsem si hned všimla veselého blonďáčka. Pamatuji si ho z festivalu Struny dětem v divadle Minor,“ vzpomíná naše principálka Marka Míková. To, že nás zná, potvrdil i malý Šimon: „Bratr tam vyhrál CD, ale styděl se ho jít převzít, tak jsem šel já.“

Šimon je devítiletý veselý klučina, který si způsobil úraz při hraní s dětmi na zahradě. Prvně ležel s krvácením do bříška na JIPce a teď už s prasklou slezinou pobývá v nemocnici celkem 10 dní. Naštěstí nemusel být operován, ale i tak je jeho zranění vážné a z pobytu v nemocnici není nadšený, protože je velký sportovec. Dělá gymnastiku a hraje volejbal, při kterém rád smečuje. A ten spolu s fotbalem často sleduje v televizi.

Nyní už Šimon leží na chirurgickém oddělení, kde při naší návštěvě bylo hodně marodů – spousta dětí odpočívala po operačním zákroku, některé na něj teprve čekaly.

Na oddělení byla zrovna i paní učitelka ze Základní školy při FN Motol. Děti se totiž kromě marodění musí v nemocnici i denně učit, aby stačily spolužákům, až se mezi ně vrátí do školy. Šimon má školu rád. Chodí už do čtvrté třídy a mezi jeho oblíbené předměty patří matematika s angličtinou a také hodně čte. Prozradil nám, že škola v nemocnici je lehká a tak není se čeho bát.

2018_Simon

 

Poté, co skončila jeho nemocniční výuka, naši herci Kryštof s Matyášem začali představení písničkami: Kočka leze dírou, Ptala se Zuzana Kuby, Vadí, nevadí... Do zpívání se zapojil i malý marod a dostal k tomu také chrastítka. Pak následovalo představení s malými zvířátky přímo u postýlky, protože vedle Šimona ležel chlapec po narkóze, který se na velké hraní zatím necítil. Vlk se honil s liškou, hráli na babu a Šimon se po celou dobu jen smál a fandil malým hrdinům.

Návštěvu si užil nejen malý pacient, ale i my. Šimonova optimistická nálada a úsměv, který mu na tváři vyčarovali Loutky, jsou důležité na cestě k uzdravení. A takových veselých marodů by si lékaři přáli co nejvíc. A my samozřejmě také.