Aktuálně - Ze světa loutek

Loutky Foto na Facebook 940 705 px Příspěvek na Facebooku 940 790 px 1080 760 px

Poznejte v rámci Dne Loutek v nemocnici na Letní Letné, jak chutná naše medicína. Opět po roce na báječném festivalu divadla a nového cirkusu.
Program, který jsme si pro Vás připravili určitě oceníte i když jste zrovna zdraví!

Dětský stan:
11:00 – Co je víc
14:00 – Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli)
15:30 – Bílá Velryba
17:30 – Koncert
(nutno zakoupit vstupenku - předprodej Letní Letná)

Stan Loutek v nemocnici - Kufříkové pohádky.
Po celý den vám Loutky v nemocnici budou zdarma hrát málá představení, schovaná v kuřících. Takové příběhy po celý rok přináší do jednotivých pokojů k dětem upoutaným na nemocniční lůžko. Přijďte se přesvědčit, že i malé loutkové představení může být velká zábava!
(zdarma)

Loutky main 2

Od soboty 27. listopadu, každou adventní neděli a také mezi Vánočními svátky v divadelním sále Říše loutek, Městská knihovna Praha, Žatecká 1, Praha 1 a

17. prosince v 16:30 v Divadle Radost v Brně.

Všechny TERMÍNY, ONLINE NÁKUP / REZERVACE vstupenek a praktické INFORMACE zde.

v pátek 17. prosince v 16:30 v Divadle Radost, Bratislavská 216/32, 60 2 00 Brno

Nechte se spolu s vašimi dětmi unést příběhem o stvoření světa a narození Ježíše, který ožívá v naší nové inscenaci v unikátním prostoru divadelního sálu Říše loutek v Praze a v Divadle Radost.

Divadelní projekt Vás a Vaše děti provede biblickými příběhy od stvoření světa přes narození Ježíška až k návštěvě pastýřů a putování tří králů. Nakonec společně dorazíme do Vánoc, do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém a kde najdeme jejich skutečný smysl. Celé představení je provázeno živou hudbou a zpěvem tradičních koled i původních vánočních písní. Přijďte si s námi zazpívat a užít si krásné společné chvíle.

Divadlo se stane vesmírem, ve kterém se proplete minulost se současností do radostného těšení právě na ty letošní Vánoce, ať jsou pro nás stejné jako každý rok, anebo jsou letos v lecčem jiné a víc než kdy jindy si vážíme možnosti setkat se se svými blízkými na štědrý večer.

Výpravná inscenace kombinuje klasické velké marionety, loutky javajkového typu i originální maňásky spolu s hereckou akcí.

Charitativní výstava fotografií fotografa Stanislava Zbyňka, který po mnoho měsíců mapoval svým citlivým okem a fotoaparátem naší práci. Výstava se koná v příležitostném výstavním prostoru "Dvojka v Trojce", který je součástí prostor Obvodního soudu pro Prahu 3, Jagelonská 5, II. patro. Vernisáž, která byla inzerována na 5. října loňského roku byla odložena a doufáme, že se podaří alespoń slavnostní zakončení, na které vás srdečně zveme. 21.6. v 17.00. Více fotografií z výstavy také na našem instagramu.

146755339 10157793051665887 6541206270473755127 o

Pevné vazby, které vytváříme v nemocnicích a léčebnách, kdy nemocné děti vítají Loutky jako své kamarády, byly bohužel v některých místech kvůli karanténě narušeny. Přísná kovidová opatření přerušila pravidelné návštěvy a mnoho dětí přišlo v posledním roce o kouzelný svět pohádek, kam je Loutky alespoň na chvíli přenášejí.

Abychom omezili možnost opakování tohoto stavu, rozhodli jsme se zajistit pro děti venkovní prostor, kde bychom pro ně mohli hrát, pokud opět nastanou přísná hygienická opatření.

Půlroční Eliška je na kojeneckém oddělení už bohužel celý měsíc. Jedna komplikace stíhá druhou, a tak jsme si říkali, že drobné povyražení pomůže nejen jí, ale i mamince. Když jsme začali zpívat, Eliška pootevřela očička a to byl signál, že se na posteli může objevit i loutka. Nad postýlkou se začal vznášet Kašpárek, aby ji něžně pozdravil. Eliščina očička se rozevřela dokořán a ona se chytila Kašpárkovy nohy. Nepustila ji dříve, než jsme zazpívali 4 písničky a ona se smála na celé kolo nakažlivým smíchem.

Více informací o tom, jak jsme pomáhali v Olomoucké nemocnici.

Srdečně Vás zveme na festival Letní Letná! 15.8. zde bude probíhat Den s Loutkami v nemocnici.

Den s Loutkami Letní LetnáProgram:
11:00 - Bleděmodrý Petr
14:00 - Obří tajemství
15:30 - Šarivari
17:00 - Koncert a křest nového CD První pohádková pomoc.

Po celý den málá kufříková představení, hry pro děti... Jste naším pravidelným dárcem? Buďte našimi hosty! Zavolejte si o volné vstupenky!

JAK NÁS NAJDETE?
Jsme součástí areálu festivalu Letní Letná. Až budete na místě, hledejte Dětskou scénu.

Nejbližší zastávky MHD jsou Chotkovy sady (tramvaje 2, 12, 18, 20 a 97 / 5 minut chůze od areálu), Hradčanská (metro A, tramvaje 1, 2, 8, 18, 20, 25, 26,91, 96 a 97 / 12 minut chůze), Sparta (tramvaje 1, 8, 12, 25, 26, 91 a 96 / 15 minut chůze).

Parkování je možné v podzemních garážích přímo proti stadionu pražské Sparty, u výjezdu z tunelu Blanka - www.garazeletna.cz (15 minut chůze)

Nvrh_bez_nzvu

Anička naší návštěvu moc nechtěla, protože by se loutek prý bála, ale "domluvilo se" s tatínkem, že zůstane na pokoji až půjdu navštívit Frantu a když tak odejdou. Během naší návštěvy ale neodešli a když si loutka Lucinky zavolala na hraní maňáska Ježka, začala se na nás i dívat. Ježek jí pomalu rozesmíval a loutková slečna Lucinka byla nadšená, že mají s Aničkou stejné vlasy a vůbec, že si jsou dost podobné. Když jsem se jí pak zeptala, jestli by si chtěla s Lucinkou hrát, tak nadšeně souhlasila a vrhla se k nám. Zazpívali jsme si i nějaké písničky a Anička se smála. Loutka Lucinky si taky postěžovala na špatnou pohyblivost nohy, tak jí Anička pomohla a společně s Ježkem nožičku rozhýbali. Na další návštěvu s Lucinkou se těší a myslím, že se budeme moct věnovat i jednotlivým pohybům a cvikům. Dostala od nás knížku o dětské józe. Konec zpravodajství. Anička

Joomla Template