Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

CD_LVN_3_MOTIV_WWW
 
Loutky v nemocnici vydávají již třetí CD. Pohádková medicína II přináší téměř 80 minut příběhů naplněných původními písničkami a 24 her pro dlouhou chvíli. S jednotlivými pohádkami, které jsou součástí tohoto alba, se děti setkávají i v podobě loutkových divadelních představení, pokud je členové souboru navštíví ve zdravotnickém zařízení přímo u jejich nemocničního lůžka. 
 
Pohádková medicína II – šest pohádek a spousta legrace
Právě herci a muzikanti, kteří za hospitalizovanými dětmi pravidelně chodí, šest pohádek namluvili. Audionahrávku tvoří klasické pohádky (O zajíčkovi a lišce), zdramatizované pohádky podle knížky (O sněhulákovi Raymonda Briggse) a  původní pohádky Marky Míkové (Čtyři kamarádi, O statečném Toníkovi, O jedné brblající chobotnici, O Emilovi). Členové Loutek v nemocnici vymysleli (někdy i přímo ve studiu) do jednotlivých pohádek i spoustu písniček a roztodivných zvuků. A je na co se těšit. Někteří z nich totiž působí v kapelách Zuby nehty, Původní Bureš, Mantaban, Iritující pýchora  nebo je znáte jako sólové písničkáře, například Krystynu Skalickou. „Naše nejnovější CD přináší pohádky, které obvykle hrajeme jako intimní příběhy přímo u dětské postýlky. Někdy třeba jen  dva herci,  pár loutek, hudební nástroje a jeden malý divák pod peřinou. Při nahrávání jsme si užili spoustu legrace a doufáme, že si ji užijete i vy!“ zve k poslechu Marka Míková, režisérka CD. 
 
Hravá ruleta – na chvíli být jen spolu tady a teď
Součástí balení CD je také Hravá ruleta.  Obsahuje sadu her, které se si můžete snadno zahrát bez jakýchkoli složitých pomůcek s děckem upoutaným na nemocniční lůžko. Skvěle se ale hodí stejně jako audiopohádky i nyní v období  prázdnin, třeba když jedete vlakem či autem na výlet, nebo když náhodou venku začne pršet. 24 her s mnoha zábavnými variacemi představuje další hodiny legrace, kterou s dětmi můžete prožít. „Hra  je součástí našeho života. Nemusíme vnímat pravidla, a přesto hrajeme.  V nemocnici vstupujeme s Loutkami do velmi vážné a jasně popsané hry. Zúčastněnými jsou nemocné děti, jejich blízcí, lékaři a zdravotníci. Léčba bývá i dlouhá, spojená nejen s bolestí, ale i s nudou, čekáním, nervovým vypětím. Dítě ale potřebuje svoji dětskou hru, svůj svět i v nemocnici. Zkusme na chvíli vystoupit z role rodiče, obrazně obout dětské střevíce a hrát si s dětmi. Vytvořit kolem postele bublinu dětského světa, dětského hřiště, na kterém je možné i nemožné,“ nabádá Mgr. Hanka Řepová, psychoterapeutka, muzikantka a členka spolku Loutky v nemocnici. „Hraní her na posteli může velkým pomoci na chvíli zastavit tok těžkých myšlenek a obav spojených s tím, co bude, kdy a dítěti se na chvíli odpoutat z nemocničního světa. Prostě alespoň na chvíli být jen spolu teď a tady.,“ dodává Řepová k novému CD.
 
Můžete poslouchat, i když nemáte CD přehrávač
Po albu písniček Dobrá medicína a čtyřech pohádkách namluvených známými českými herci na albu Pohádková medicína  vznikl tedy nyní již třetí disk, který budou Loutky v nemocnici zdarma rozdávat při svých výpravách za nemocnými dětmi v Čechách i na Moravě. CD proto opět obsahuje i adresu pro on-line poslech, protože mobil nebo tablet má dnes v nemocnici již skoro každé děcko. „Pokud se rozhodnete si CD koupit,  podpoříte zároveň naší práci v nemocnicích a léčebnách,“ předem děkuje těm, kteří se ke koupi rozhodnou, Jakub Matějka, manažer CD a spolku Loutky v nemocnici. CD bude k dostání od 30. 6. 2017 u všech dobrých prodejců CD a na www.indies.eu.