LVN Lecive kapkyPRAHA 21. 12. 2023 – Loutky v nemocnici v období adventu a Vánoc navštěvují malé pacienty i dříve narozené, kteří toto sváteční období musí trávit v nemocnicích, léčebnách či v hospicích. Jejich práci však v těchto dnech může ocenit i širší veřejnost. Advent s Loutkami v nemocnici vrcholí 22. 12. 2023 představením Cesta do Vánoc v Praze a stejný den i vydáním nového digitálního alba písniček s názvem Léčivé kapky. Čtrnáct autorských skladeb je osobním vyznáním jednotlivých členů souboru, kteří čerpali inspiraci přímo při svých návštěvách ve zdravotnických zařízeních. „Album je naším vánočním dárkem pro nemocné děti, určitě si jej ale užijete, i když jste zrovna zdraví!“ láká k poslechu Marka Míková, umělecká vedoucí souboru, která vznik alba iniciovala.

Za skladbami autorsky stojí celá plejáda zajímavých muzikantů, kteří část svého života zasvětili i pomoci potřebným společně s Loutkami v nemocnici: Marka Míková, frontmanka kapely Zuby nehty, spisovatelka a režisérka, David Noll – skladatel a muzikant, Pavla Jonsson (Malé Zuby), Kryštof Míka (Iritující Pýchora), Jaromír František Fumas Palme (Původní Bureš), Jiří Hodina (Mantaban), Matyáš Míka (Představy postavy), Zdeněk Havlíček – klavírista či písničkářky Krystyna Skalická, Sylvie Krobová, Beata Bocek, Terezie Palková a další. Výsledný zvuk alba a jednu autorskou skladbu složenou přímo pro Loutky v nemocnici připravil ve studiu JÁMOR Ondřej Ježek.

Nahrávka vychází v 18. roce působení spolku Loutky v nemocnici. „Když jsme začínali, nikdo netušil, že budeme navštěvovat desítky zdravotnických zařízení a že za rok uskutečníme více než 1200 návštěv. Podařilo se nám vyrůst ve zkušený tým plný kreativních osobností, který dnes čítá přes 30 herců a muzikantů. Svým uměním, empatií a pozitivní energií můžeme při každodenních návštěvách povzbudit během roku desítky tisíc dětských pacientů a seniorů. Jsme rádi, že prostřednictvím některých našich aktivit můžeme naši práci přiblížit i širší veřejnosti. Chceme tak především upozornit na potřebu naší činnosti ve zdravotnických zařízeních,“ říká u příležitosti vydání nahrávky i vánočních představení Marka Míková.

Album bude možné nalézt na www.loutkyvnemocnici.cz a na všech hlavních on-line hudebních platformách. Fyzickou podobu alba nahrazuje karta s QR kódem pro přehrání, kterou při svých návštěvách budou hospitalizovaným, a to nejen nyní v období Vánoc, rozdávat členové Loutek v nemocnici. Její grafický návrh připravil Martin Kubát. Vstupenky na vánoční představení jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.

Činnost Loutek v nemocnici můžete podpořit i vy. Najděte si na www.loutkyvnemocnici.cz formu, která je vám blízká.

Loutky v nemocnici

zpívají písničky a hrají loutkové divadlo nemocným dětem a někdy i seniorům. Navštěvují pravidelně desítky nemocnic, léčeben a hospiců v Čechách i na Moravě. Loutkové divadlo a zpívání ulehčuje pobyt hospitalizovaným pacientům a někdy i pomáhá urychlit jejich uzdravování. Může se stát i součástí léčby. Ročně uskuteční Loutky v nemocnici na 1200 návštěv zdravotních ústavů, během kterých odehrají tisíce loutkových představení a zazpívají více než deset tisíc písniček. To jsou desítky tisíc úsměvů hospitalizovaných pacientů…

Více na http://www.loutkyvnemocnici.cz/cs/jak-pomahame.html

Vstupenky na představení Cesta do Vánoc pořídíte prostřednictvím portálu GoOut: https://goout.net/cs/cesta-do-vanoc/szadqtw/