15let

Myš

PRAHA 24.9.2019 – Proti nudě a dlouhé chvíli v nemocničních postelích bojují společně s Loutkami v nemocnici přední herecké osobnosti současnosti. Členové souboru Dejvického divadla namluvili pět audio pohádek, které budou dělat radost hospitalizovaným dětem po celé republice. Nové album nese název Dárek a jiné pohádky

V režii Marky Míkové, za doprovodu scénické hudby Beaty Hlavenkové, se na CD představí Ivan Trojan, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková, Martin Myšička, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Lenka Krobotová, Miroslav Krobot a Václav Neužil.

Křest CD se uskuteční ve středu 2. října v 18:00 v Kavárně Dejvického divadla v Praze 6. Nebudou chybět ani osobnosti, které se na vzniku CD podíleli.

 

Interpret: Loutky v nemocnici

Titul: Dárek a jiné pohádky
Kat. číslo:  2664523 / Datum vydání: 16.8.2019
Link: http://bit.ly/loutky19
Streaming (Spotify, iTunes atd.): http://bit.ly/loutky19tu

Na nahrávce mohou posluchači slyšet povídky inspirované klasickými pohádkami pro děti, ale také velkými napínavými příběhy pro starší.

Vybrali jsme pět příběhů a ty dětem hrajeme u postýlek. Seřadili jsme je v takovém pořadí, aby věkově odpovídaly tomu, jak děti, které si CD pustí, budou postupně usínat,“ odhaluje záměr alba Marka Míková a dodává: „Začínáme hravým příběhem Boudo Budko v podání Ivana Trojana, pokračujeme dětským hororem - pohádkou O neposlušných kůzlátkách, jejíž interpretace se ujali Simona Babčáková a Pavel Šimčík. Další v pořadí je detektivní příběh s dobrým koncem - Pučálkovic Amina, kterou namluvili Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková a Martin Myšička. Předposledním příběhem o cestě plné fantazie, legrace a naděje, je pohádka Dárek, podle níž je celý disk pojmenovaný.  Zde uslyšíte Kláru Melíškovou, Hynka Čermáka a  Lukáše Příkazkého.  CD vrcholí dobrodružným Mauglím v interpretaci Lenky Krobotové, Miroslava Krobota a Václava Neužila.

Prostřednictvím příběhů, které jsme namluvili, posíláme dětem pozdravy a přání, ať jsou brzo zdravé,“ vzkazuje za všechny herce Dejvického divadla Ivan Trojan.

Byla to moc krásná práce. Pevně věřím, že si interpretační virtuozitu herců, jež postavám propůjčili svůj hlas, užijí nejen nemocné děti ale všichni posluchači,“ ještě doplňuje Marka Míková, která jednotlivé příběhy pro CD sepsala a je zároveň uměleckou vedoucí souboru Loutky v nemocnici.

CD budou v nemocnicích a léčebnách rozdávat během svých návštěv právě členové spolku Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 14 let dokazují, že hudba a příběhy, zvláště ty v podání Loutek v nemocnici pacienty potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním. Dárek a jiné pohádky jsou v pořadí již pátým audio projektem, jež nezisková organizace připravila.

Nahrávání proběhlo ve Studiu BEEP.

Činnost Loutek v nemocnici můžete podpořit i Vy. Najděte si na www.loutkyvnemocnici.cz formu, která je vám blízká!

 

Loutky v nemocnici

Již 14 let zpívají písničky a hrají loutkové divadlo nemocným dětem a někdy i seniorům. Navštěvují pravidelně téměř 40 nemocnic a léčeben v Čechách i na Moravě. Loutkové divadlo a zpívání ulehčuje pobyt hospitalizovaným pacientům a někdy i pomáhá urychlit jejich uzdravování. Ročně uskuteční Loutky v nemocnici téměř 600 návštěv zdravotních ústavů.

Více na www.loutkyvnemocnici.cz.

Kontakty:

Jakub Matějka, producent projektu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 603864595

Marka Míková, umělecký vedoucí projektu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 

Loutky v nemocnici - Dárek a jiné pohádky

http://bit.ly/loutky19tu

1. Boudo budko …………..……....…………….……………… 9´ 03´´

Namluvil Ivan Trojan

2. O neposlušných kůzlátkách ………..............................................………… 9´ 48´´

Namluvili Simona Babčáková a Pavel Šimčík

3. Pučálkovic Amina ……….........………… 17´ 29´´

Na motivy knížky Jindřicha Plachty

Namluvili Zdenka Žádníková, Martin Myšička a Pavel Šimčík

4. Dárek …….........................................................…………… 15´ 22´´

Inspirováno knížkou Dr. Seusse Oh, The Places You'll Go

Namluvili Klára Melíšková, Hynek Čermák a Lukáš Příkazký

5. Mauglí …….....................................................…………… 21´ 13´´

Na motivy Knihy džunglí Rudyarda Kiplinga

Namluvili Lenka Krobotová, Miroslav Krobot, a Václav Neužil

Celkový čas 73'08´´

 

Příběhy napsala a převyprávěla Marka Míková.

Režie: Marka Míková. Hudba: Beata Hlavenková.

Manažer CD a Loutek v nemocnici Jakub Matějka.

Ilustrace Alexandra Švolíková, design Hana Pokorná

Nahrálo Beep Studio. Zvuk: Kryštof Blabla, produkce v Beep Studiu Michaela Struhařová.

Export dat Pája Bohatý. Lisování a výroba CD Fermata a.s.

 

Vydaly Loutky v nemocnici

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: + 420 733 622 688.

www.loutkyvnemocnici.cz

 

Distribuce Indies Scope Records, Dolní Loučky 191, 594 55 Czech Republic

 

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 549 440 772

© (p) 2019 Indies Scope

www.indies.eu


CD obsahuje odkaz pro on-line streaming a obrázkové puzzle.

 


Děkujeme:

Dejvické divadlo, BEEP Studio, Indies Scope, Mibcon, Kofola, Čtení pomáhá, Kapka naděje

 

FOTO KE STAŽENÍ:

https://www.uschovna.cz/zasilka/QR5BUS9MS6EKJB3R-DRH/

 

https://drive.google.com/open?id=1DURltlSk9Ia8bh_JdYZmFzaYCB7OkGHC

 

 

VIDEO: 

Joomla Template: from JoomlaShack