15let

Myš

Myš

V Praze 21.8.2018 - Přední kapely současné české hudební scény se sešly na CD Létající peřina, které právě nyní na konci prázdnin vychází. Vypsaná fiXa, Mandrage, Vltava, Tata Bojs, Květy, Tornádo Lue, Zuby Nehty, Už jsme doma, Petr Váša, Původní Bureš, Krystyna Skalická, Mantaban, Iritující Pýchora a Beata Hlavenková složili písničky, které budou dělat radost dětem v nemocnicích a léčebnách v Čechách i na Moravě.

Rozdávat je budou při svých návštěvách herci divadelního spolku Loutky v nemocnici na konci svých návštěv, při kterých pomáhají zejména dětským pacientům, aby se zase smáli. I členové Loutek v nemocnici přidali 2 písničky. Na disku tak nalezneme 16 skladeb, z nichž všechny vznikly přímo pro tuto kompilaci anebo v prezentované podobě na CD vychází poprvé.

Mezi posluchačsky nejsilnější skladby jistě budou patřit ty, které se přímo vztahují k atmosféře v nemocnicích. Například písně Něco by se mělo stát (Květy) či Bublina (Vypsaná fixa) anebo úvodní skladba disku s názvem Dlouhý obvaz (Loutky v nemocnici) vystihují pocity, které každý malý pacient někdy prožívá… Na druhou stranu pestrou žánrovou i atmosférovou mozaiku titulu tvoří i legrační anebo zpěvné písničky jako Romaduuuuur (Krystyna a přátelé), Bez přezůvek bos (Mandrage) či Nehty (Iritující Pýchora). Nezapadne ani nový remix písně Vítej (Tata Bojs, Bert & Friends) či nápadité Kytky do nemocnice (kaktus a narcis) Beaty Hlavenkové. Žánrové osvěžení pak přináší neofolk v písni Raci (Mathaban) anebo Petr Váša se svým fyzickým básnictvím. „Jsem moc ráda, že na náš nápad reagovali tak zajímaví interpreti a své písně nám, a především nemocným dětem věnovali. Je skvělé poslouchat, jak se svěřeného úkolu zhostili.

Létající peřina je nacpaná moc dobrými písničkami a jsem si jistá, že až přiletí do nemocničních pokojů, pořádně to tam provětrá.“ představuje nahrávku Marka Míková, principálka Loutek v nemocnici a autorka vybraných písní Loutek v nemocnici. Ač většina nákladu míří k nemocničním postýlkám, nahrávku si můžete pořídit i v běžné distribuci, podpoříte tím činnost spolku Loutky v nemocnici. K dostání bude u dobrých prodejců hudby a na www.indies.eu.

Představení CD proběhne 24.8. zároveň na festivalu UNITED, kde vystupují Loutky v nemocnici, následně na festivalu EUROTRIALOG MIKULOV, kde CD pokřtí kapely Květy, Zuby Nehty a Už jsme doma a o den později pak štafetu převezme Vypsaná fiXa nebo Mandrage na festivalu Hrady.cz

Loutky v nemocnici Divadelníci a muzikanti navštěvují pod hlavičkou neziskové organizace Loutky v nemocnici již 13 let dětské pacienty hospitalizované v nemocnicích a léčebnách po celé České republice. Hospitalizovaným pacientům každý den zpívají písničky a hrají divadlo s loutkami. Ročně realizují přes 500 návštěv. Nepřináší však s sebou pouze „obyčejná“ loutková představení. „Hrajeme s dětmi a pro děti. Nabízíme bezprostřední komunikaci a děti se zapojují do hry: napovídají, pomáhají, vymýšlejí příběhy, hrají s loutkami a často se svěří i se svým trápením. V poslední době jsme také začali navštěvovat seniory na vybraných odděleních pro dlouhodobě nemocné pacienty anebo i v hospici. I zde příběh, loutka anebo písnička dělají úplné zázraky.“ říká Marka Míková.

 

Letajcici_perina_COVER

 

 

 

Ochutnávka:

 

 

 

 

Seznam písniček na CD:

1) Loutky v nemocnici: Dlouhý obvaz 

2) Květy: Něco by se mělo stát

3) Beata Hlavenková: Kytky do nemocnice (kaktus a narcis)

4) Vypsaná fiXa: Bublina

5) Už jsme doma: Kocour Bruno

6) Tata Bojs; Remix: Vítací (Bert & Friends Mix) 3:12

7) Mantaban: Raci

8) Mandrage: Bez přezůvek bos

9) Zuby nehty: Paní VII

10) Tornado Lue: Ostrý vítr

11) Petr Váša: Jelení hora

12) Původní Bureš: Fidel Castro

13) Vltava: Hurvínek

14) Krystyna a přátelé: Romaduuuuur

15) Iritující Pýchora: Nehty

16) Loutky v nemocnici: Panenky

 

Total time: 47:20

 

 

Manažer CD Jakub Matějka, Mastering CD: SONO Records

Vydaly Loutky v nemocnici. Distribuce Indies Scope Records.

Tata Bojs; Remix: Vítací (Bert & Friends Mix) 3:12 - (P) 2018 SUPRAPHON a.s.

ostatní skladby -  (P) 2018 Indies Sope. 

 

 

Z nahrávání - FOTO Miroslav Halada. Vyberte si fotografii a my vám ji zašleme v tiskové kvalitě.

 

 

{pgslideshow id=28|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

 

 

Vzkaz pro děti:

 

 

Joomla Template