Zpívají a hrají dětem i seniorům. Loutky v nemocnicích tiší bolest.

Zpívají a hrají dětem i seniorům. Loutky v nemocnicích tiší bolest už od roku 2005.

Maminky chválí

Loutky v nemocnici v Motole působí od roku 2005 a hrají písničky a loutkové divadlo pro děti i seniory. Z původních třech členů neziskové organizace se stalo třicet a naleznete je po celé České republice. Pozitivní reakce získávají jak od dětí, tak i rodičů a lékařů. „Je to rozptýlení od toho, že tu jsou děti zavřené a myslí na bolest,“ chválí je maminka nemocné holčičky.

„Dneska budu hrát tady s kolegou Fumasem. Jdeme na kardiologii, ORL, pediatrii, máme toho hodně, ale to je tak vždycky,“ popisuje vesele Míková a pokyvuje hlavou směrem, kde stojí Jaromír František Palme, kterému se říká Fumas. „Bude hrát na kytaru, dneska jde za muzikanta. Já si vezmu kufřík, vezmu žabáky a uvidíme,“ říká s širokým úsměvem Míková.

Později už Míková vytahuje z polic jednotlivé loutky. Kašpárka, Františku, která se nosí na rehabilitaci, protože se může všemožně hýbat, a býka. „Je tady spousta malinkatých kufříků a v každém je pohádka,“ prozrazuje a otevírá kufřík s pohádkou O Smolíčkovi pacholíčkovi. „Tady je malý Smolda a tady jsou zlé jezinky, potvory příšerné,“ popisuje loutky Míková a vžívá se u toho do role. „Včera jsem to hrála a nikdo se jich tedy nebojí,“ dodává věcně.

Přispějte
na dobrou věc

Jenom s Vaší laskavou pomocí můžeme chodit za nemocnými dětmi i seniory! Vaše podpora znamená obrovský rozdíl v kvalitě života pacientů, které navštěvujeme!

Dar v jakékoli výši pomůže. Podpořte, prosím, naše poslání právě teď.

Darujte částku