Pomoc všude, kde je potřeba!

Hercům a muzikantům z týmu Loutek v nemocnici neunikne žádný kout republiky.

Od dětských oddělení malých i velkých nemocnic až po léčebny dlouhodobě nemocných přinášíme kousek radosti tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Pravidelně brázdíme po Čechách i Moravě a díky Vám můžeme každý den rozdávat smích a útěchu tam, kde se nemocniční svět stává těžkým břemenem. Podívejte se, jaké bylo pro nás i pacienty například takové 19. září.

V Olomouci se hrálo dětem i seniorům.

Paní Marie, ačkoliv je jí 91 let, svěřila loutce, kterou vedla Granka, že se doléčuje po pádu. S radostí si s námi pobrukovala písně – Ej, bačo a Na tú svatú Katerinu, které na kytaru zahrála Beata. O práci, kterou dělá rok a půl, říká: „Je to pro mě radost, že můžu tuhle práci dělat. V čem jsou staří lidé jiní než děti? Také milují dárky a písničky. Jen jsou překvapení, když za nimi přijdeme. Více nám děkují, že to děláme.

A nevynechali jsme ani pediatrii. Desetiletá Klaudie je letos v nemocnici už poněkolikáté, trápí ji zánět ledvin. Písnička Malé kotě spalo v botě malou slečnu i její maminku stejně jako ostatní marody rozveselila.

Plešatá princezna nadchla v Lounech.

Jednu z našich nových letošních inscenací, Plešatou princeznu, zahráli Bětka a Kryštof v psychiatrické léčebně v Lounech. Během představení se děti zapojovaly a nabízely hercům loď, ponorku a nakonec i korunou z papíru.

Otesánek na západě Čech hlady netrpěl.

Ačkoliv se v nemocnici v Karlových Varech za plného provozu malovalo, podařilo se nám potěšit spoustu dětí. Díky Tuleni, který za nimi přijel, chtělo se všem marodům ven z postele!

Denní centrum Mateřídouška v Chodově je naše pravidelná měsíční štace. Marek a Václav si se všemi zazpívali a pak dětem představili Otesánka. Z řad diváků se ozýval neutuchající smích, zatímco Otesánek požíral všechno kolem. Po představení všichni odcházeli s dobrou náladou a už se těší na příští setkání.

Na jihu Čech se zpívalo a tleskalo.

Hned ráno Bazalka.

Na návštěvu dětí s těžkým kombinovaným postižením přijeli s písničkami do Centra BAZALKA v Českých Budějovicích Terezka a Dejv. Představení si v publiku nejvíce užil Tobík. Zaujal ho lenochod Láďa, kterého vytáhl z pytlíku Dejv. Malou Alenku zase okouzlil akordeon, na který hrála písničky naše Terezie. Pec nám spadla, Prší, prší nebo Okolo Třeboně si s radostí zanotovaly i paní učitelky a asistentky.

Z Českých Budějovic jsme spěchali do Českého Krumlova. I tam už se děti těšily až za nimi přijdou loutky a rozesmějí je.

Kde bylo v Praze veselo?

Do Všeobecné fakultní nemocnice se vydali David s Jirkou.

Na pediatrii na Karlově náměstí ležela v doprovodu své maminky Viki. Obě měly radost, že loutka Amálka občas zatančila (to když měl jeden z muzikantů na chvíli volnou ruku) a pak odpočívala opřená o termosku. Viktorka by nám ráda zatleskala za náš výkon, ale zafačovaná pravačka jí to nedovolila.

V motolském Domě Ronalda McDonalda zahrály Krystyna s Renátou.

Děti čekala pohádka O neposlušných kůzlátkách, a poté následovalo spoustu zpívání s těmi dříve narozenými na geriatrii. Paní Jana, bývalá kolegyně herečka, měla dobrou náladu a neustále si přála přidávat další a další písničku! Nakonec se na chodbě obě seznámily s úžasným zpěvákem Drahomírem, paní Jiřinkou a její dcerou, která za ní přiletěla z Kanady.

V Krči hrála Natálka s Fumasem.

„Mezi nejkrásnější zážitky patří i ta hraní, kdy se děti natolik vžijí do příběhu, že se začnou samy od sebe zapojovat. Jako například při dnešním představení na dětské psychiatrii v Thomayerově nemocnici, kdy nám děti podávaly vlastní hračky při řešení princezniných trablů se slovy: ‚Použij tohle. To určitě pomůže.‘“, přibližovala atmosféru návštěvy Natálka.

Díky Vám přinášíme radost tam, kde je nejvíc potřeba. Od dětských oddělení, stacionářů a speciálních léčeben až po centra pro seniory přinášíme loutky, hudbu a písničky napříč celou republikou.

Děkujeme za podporu

Přispějte
na dobrou věc právě teď.

Jenom s Vaší laskavou pomocí můžeme chodit za nemocnými dětmi i seniory a vytvářet nová představení. Vaše podpora znamená obrovský rozdíl v kvalitě života pacientů, které po celé republice navštěvujeme!

Dar v jakékoli výši pomůže. Děkujeme Vám!

Chci pomoci