Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Vánoce jsou obdobím, na které se těší celá rodina. Jsou s ním však spojené také obavy. Nebýt totiž doma ale v nemocnici, léčebně či hospici, je pro pacienty i jejich rodiny obzvlášť náročné. Bohužel i letos je takových pacientů hodně. I proto jsme celý rok pilně pracovali, abychom mohli vánoční atmosféru přenést do heren na dětská oddělení, do větších sálů i jednotlivých nemocničních pokojů...

Loutky_v_nemocnici_Zazraky_se_deji_2.jpg

První předvánoční vlaštovky s námi přilétají již v listopadu. Na Kliniku popáleninové medicíny ve Vinohradské nemocnici jsme přivezli malému Adamovi kufříkovou verzi našeho představení Cesta do Vánoc, které jsme již v minulých letech uváděli s velkými marionetami a dekorací. Právě v období adventu a vánočních svátků zde mívají práce víc než po celý rok. Děti jsou častěji doma a ohlídat malé detektivy není vždy jednoduché. Snadno se tak stane, že na sebe někdo převrhne horkou polévku, popálí se o vánoční svíčku, pyrotechniku či kamna. Adámek se opařil čajem. Maminka se už těší, až bude moci opět vyskočit na své nožky. Právě nohy, ruce či obličej bývají nejčastější obětí popálenin u zvídavých dětí. Naši návštěvu si každopádně moc užil. A nebyl sám. Ke zmíněnému představení se přidala i mladá slečna Valérie, kterou maminka přinesla v náručí.

Loutky_v_nemocnici_Zazraky_se_deji_4.jpg

Koledy se nakonec rozezněly celým oddělením. Byť to na začátku vypadalo, že na divadélko a písničky nemá nikdo náladu, postupně se objevovali další pacienti a přidávali se ke společnému svátečnímu radování. Pásli ovce Valaši či Narodil se Kristus pán už jsme zpívali společně. A my jsme všem přáli, aby vánoční svátky letos mohli již trávit doma. Víme, že zdaleka ne všechna nemocniční lůžka v období Vánoc zůstanou prázdná. Ne každé zranění či nemoc se podaří úplně vyléčit. Víme ale také, že zázraky se dějí. A s touto nadějí přicházíme již 18 let o Vánocích za malými marody. Zázrakem může být rychlé uzdravení anebo třeba alespoň trocha společné radosti, když přijdeme do pokoje.

Loutky_v_nemocnici_Zazraky_se_deji_1.jpg

Vzpomínky jsou nejvíc!

 Loutky_v_nemocnici_Zazraky_se_deji_6.jpg

Všichni rádi vzpomínají. Každý rok v listopadu se tak zaměřujeme na pamětníky, ne jinak tomu bylo i letos. To když jsme zahráli kufříkové představení Dům vzpomínek – 1989, které je zasazeno do období konce roku 1989. Jedná se o autentické vzpomínky Marky Míkové, jež v té době zkoušela Komedii Vánoční v pražském divadle Minor. Během reminiscenčního představení jsme si zazpívali Modlitbu pro Martu, a i když na stromech ještě zbývalo poslední listí, došlo také na první koledy. Když se k nám pamětníci přidali a zpívali s námi, cítili jsme se, jako bychom se ocitli již těsně před Vánoci, a ještě k tomu o 34 let dříve! Společně se seniory jsme si zavzpomínali na výjimečnou předvánoční atmosféru i veškeré obavy a naděje spojené s touto dobou. Už se těšíme, až si to příští rok zopakujeme.

Loutky_v_nemocnici_Zazraky_se_deji_5.jpg

Kde všude rozdáváme sváteční úsmevy?

Loutky v nemocnici letos jen v období adventu realizují více než 100 návštěv malých pacientů i seniorů v nemocnicích, léčebnách a hospicech po celé republice. Odehrajeme také dvě představení v divadlech pro lékaře, uzdravené děti i veřejnost. Pacienty nenecháváme samotné ani přímo ve sváteční dny a na sklonku roku. Spolu s vánocními příběhy a koledami prinášíme i mnoho malých dárku, které práve v techto dnech udelají velkou radost

Loutky_v_nemocnici_Zazraky_se_deji_8.jpg

Vážení přátelé,

přeji vám všem krásné a klidné vánoční svátky a šťastný vstup do nového roku - období radosti, lásky a sdílení. Všem dětem přeji, aby svátky mohly trávit především v kruhu svých nejbližších. Pro dětská oddělení Kliniky popáleninové medicíny FNKV si přeji, abychom i nadále mohli tak úspěšně pomáhat našim malým pacientům, kteří procházejí obtížnými okamžiky boje s popáleninami. Vážím si těch skvělých sestřiček, lékařů a dalšího personálu, který odvádí svou práci srdcem a přináší úsměv a pocit bezpečí na tváře mnoha dětí a jejich rodičů. Stejně tak bych rád vyslovil můj velký obdiv hercům a muzikantům z Loutek v nemocnici. Myslím si, že divadlo, písničky, humor a laskavost, kterou našim pacientům Loutky v nemocnici pravidelně přinášejí, nám pomáhají léčit, a to nejen postiženou kůži. Přeji vám mnoho sil, inspirace a radosti při vaší obdivuhodné a inspirující misi. doc.

V Praze, dne 1.12.2023

MUDr. Robert Zajíček, Ph.D.

přednosta Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Pomáhejte nám prosím v období adventu a vánočních svátků. Vaše podpora je pro nemocné děti velmi důležitá! Jenom díky pomoci dárců můžeme naši medicínu ve zdravotnických zařízeních rozdávat pravidelně i v této době.

Vaše finanční podpora nám umožní:

• Realizovat další návštěvy a představení v nemocnicích.

• Připravovat speciální vánoční programy pro dětská oddělení.

• Pořídit drobné dárky pro malé pacienty, které jim zpříjemní vánoční svátky v nemocnici.

 

Rozhovor

s MUDr. Robertem Zajíčkem, Ph.D., přednostou Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Popáleniny jsou úrazem, o kterém se veřejně moc nemluví. Jsme proto rádi, že můžeme toto téma opět oživit. Již v minulosti jsme vám přinesli rozhovor s docentem Robertem Zajíčkem, přednostou kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Co říká na tuto problematiku a jak si cení dlouholeté práce Loutek v nemocnici?

rozhovory zajicekČím si vysvětlujete, že během Vánoc narůstá počtu malých pacientů?

O Vánocích, když jsou lidé více doma a mají více času, dělají věci, které nejsou úplně standardní. Víc vaří, pečou, rozdělávají krby, používají svíčky, prskavky, pyrotechniku… vlna úrazů pak v tomto období pravidelně narůstá.

Jak bojujete u dětských pacientů s bolestí, která tyto úrazy provází?

To je úplně klíčová otázka. Pacienti by neměli mít žádné bolesti. Úraz samotný je ale extrémně bolestivý, zvlášť pro dětské pacienty. Popáleniny vyžadují dost náročnou léčbu bolesti. Část používaných léků pak má bohužel stále vedlejší účinky a jsou návykové.

V čem je důležitá pomoc Loutek v nemocnici?

My se na pacienty snažíme dívat nejprve jako na děti, které mají své potřeby a až potom jako na pacienty, a právě v tom je klíčová pomoc Loutek. Je třeba zmínit, že zde u nás zranění neleží dny. Jsou to několikatýdenní i několikaměsíční pobyty. Pokud je pacient v relativní psychické pohodě, tělo má čas se hojit. A děti během tohoto pobytu potřebují další stimuly, potřebují možnost odreagovat se. Loutky nám pomáhají vytvářet co nejoptimálnější prostředí pro pacienty, ale i jejich rodiče, kteří také potřebují rozptýlení.

Jak se naše práce líbí Vám osobně?

Vždycky, když jste na oddělení, tak z toho mám radost! Jak hrajete představení, zpíváte, hrajete na kytaru… Je to show, děti se baví. Obdobné organizace jsem viděl i v zahraničních nemocnicích v rozvinutých zemích. Domnívám se, že podpora takovýchto organizací je známka vyspělosti společnosti, která se i tímto způsobem snaží pomáhat dětem po úrazu dál, a tak navazovat na naší práci. Mám radost, jak jsme se, jako společnost, dostali za posledních 34 let daleko ...

Další příběhy z nemocnic a léčebn naleznete zde.

Joomla Template: from JoomlaShack.com