Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Loutky_v_nemocnici_HavlickuvBrod_1

„Dobrý den, tady Loutky v nemocnici. Můžeme dál?“ ptá se Marka a otevírá dveře do pokoje v havlíčkobrodské nemocnici. „Ano, vítejte, už se vás nemůžeme dočkat, Ondra o vás mluví již od rána,“ zdraví nás maminka pětiletého kloučka, který leží v postýlce. Vklouzneme dovnitř, vytahujeme piano a Marka na něj zabrnká tři tóny: ta da dá... „Poznáš, Ondro, co by to mohlo být za písničku?“ ptáme se. „Skákal pes...“ špitne malý pacient. „Správně!“ A už dostává čerstvě vydesinfikované chrastítko, aby se k nám mohl přidat a písničku si notujeme společně. Ondru zpívání baví, ale ztěžuje mu ho těžká bronchitida. 

IMG_20201112_132618„A co tahle?“ zkusí Marka první takty Půjdem spolu do Betléma. Ondra hned přidává Duudlaaj duudlaaj duudlaajdaaa. V pokoji najednou zavládla vánoční atmosféra... Ježíšku panáčku, já tě budu kolíbati, už zpívala i maminka. A na nemocniční postýlce se z ničeho nic objevily malé jesličky a v nich malé miminko. Maria jej hned vzala do náručí a začala houpat, aby se neprobudilo a Josef na všechno dohlížel. Hlavně na pobekávající ovečky, které přihnali pastýři z pastvin na modrobílé přikrývce, aby svým dechem neviňátko zahřály. Pomáhal jim i Ondrův mazlící bílý pes. A hvězda na nebi přivedla k salaši i tři krále, aby se Ježíškovi poklonili a předali mu své dary. Skoro bylo ve vzduchu cítit i kadidlo... A najednou tu byl i vánoční stromeček a další koleda.Všichni jsme se začali těšit, jak budeme na Štědrý den doma se svými blízkými. Ne všechny děti mají ale v tomto období takové štěstí a proto jsme právě pro ně připravili nové představení Cesta do Vánoc se zbrusu novými loutkami.

A nechyběli ani loutkoví čerti. Byť jsou to staří dobráci, vzbudili i trochu respektu. „Letos jsem do dopisu Ježíškovi nakreslil traktor. Když mi ho přinese, budu moc pomáhat tátovi,“ svěřil se Ondra. „On se sem snad příště díky vám i bude těšit! Moc vám děkujeme“, loučila se s námi maminka. Ondra na nás šťastně mával a rozbaloval dárky, které jsme mu nechali, abychom mu to čekání na opravdového Ježíška zkrátili.

Vaše Loutky! 

Loutky v nemocnici - Čerti v Havlíčkově Brodu u OndryPomáhejte nám prosím i v období adventu a vánočních svátků. Vaše podpora je pro nemocné děti velmi důležitá! Jenom díky pomoci dárců můžeme naši medicínu ve zdravotnických zařízeních rozdávat pravidelně i v této době. Srdečně vám děkujeme!

 

Darujte_online_Wide_700Darujte_online_Wide_Pay

 

  

Jak vzniká nové Vánoční představení pro Loutky v nemocnici? 

 

Mikuláš ve Fakultní nemocnici v Motole 

 

130234597_10157646426495887_5265305355876566975_n