Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Plzen_Lina_Romova

říká Ludmila Romová, všeobecná sestra a herní specialistka FN Plzeň.

Jak podle Vás pomáhají Loutky v nemocnici hospitalizovaným dětem?

Loutky v nemocnici přinášejí radost, pohodu, smích a vše dobré.

Děti se na představení a trávení času s loutkami těší. Společná setkání se konají v herně, za dětmi, které musí zůstat v izolaci, chodí herci přímo do pokojíčku. Velmi oceňujeme, že Loutky v nemocnic přizpůsobují program věku dětí, i když se ty starší někdy nezapojí. Menší děti jsou v nemocnici spolu s rodiči. Představení je pro děti i jejich rodiče poučné, vidí, z čeho jsou například vyrobené kulisy a inspirují se. Dárky, které dětští pacienti dostávají, jsou součástí návštěvy. Loutky v nemocnici přinášejí hospitalizovaným dětem aktivity navíc. Nemocnice je místem, kde dítě pozná nové kamarády a může si vyzkoušet nové věci, nejde jenom o pláč. A když má dítě pozitivní zkušenost, nemusí se pak bát do nemocnice vrátit, pokud to bude nutné.

Hovoříme spolu v době (na konci června), kdy se začínají uvolňovat přísná opatření a náš spolek se pomalu vrací s hraním do nemocnic. Byla poznat absence Loutek v nemocnici na odděleních během karantény?

Děti byly odkázány na virtuální pohádky. Ty hrané ale elektronicky nahradit nelze. Technika by se měla používat rozumně a s mírou. Když je dítě samo, tak se napojí na virtuální pohádku, ale živou loutku a písničku nenahradí nic. Do představení se navíc děti aktivně zapojují.

 

Joomla Tutorial by JoomlaShack