Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Letošní rok se nese ve znamení 15. výročí založení našeho spolku. I když ho kvůli pandemii nemůžeme oslavit tak, jak bychom si představovali, jsme moc rádi, že po jarní nucené bezpečnostní pauze  můžeme opět s loutkovým představením a písničkami za nemocnými dětmi chodit.

 

Plzen_Granka_Renata

 

Těsně před prázdninami vyrazily do Fakultní nemocnice v Plzni Granka s Renou. V herně na dětském oddělení se pomalu shromáždili přítomní marodi a netrpělivě čekali, jaké písničky a pohádku jsme si pro ně tentokrát připravili. Byla mezi nimi i devítiletá Páťa, která se od narození léčí s cystickou fibrózou a každé tři měsíce se jí stává druhým domovem nemocnice.

 

Ačkoliv je vážně nemocná, dětem s touto diagnózou se tvoří v plicích hlen a špatně se jim dýchá, byla ráda, že nemusí nadále zůstat v izolaci na pokoji a může být společně s ostatními dětmi. Nyní je holčička v nemocnici kvůli podávání nového léku, který by jí měl vylepšit plicní funkce. Páťa se s upřímným nadšením a radostí zapojila do zpívání a během pohádky O zvířátkách dokonce našim herečkám napovídala.

 

„Loutky děti zabaví, děti nemyslí na to, že je něco trápí. Vypne i matka a dítě je šťastné. Dcerku neizoluji, žijeme dneškem a všechny aktivity podřizujeme momentálnímu stavu,“ říká maminka. „Nemocné děti si pomáhají. Bohužel jsme se už ale setkali i s negativní reakcí a posmíváním,“ doplňuje.

 

Patricie musí dodržovat životosprávu a má přísný režim, před odchodem do školy bere léky a inhaluje. Léčba je náročná a na konci týdne je už vidět, že je dívenka unavená. Stejnou diagnózu má navíc i jeden z jejích bratrů, takže je to pro rodinu náročné. I když je Páťa nemocná, má ráda aerobik, koně a kolo.

 

Šíření koronaviru se v posledních týdnech opět bohužel zhoršilo a dnes nikdo z nás neví, co bude dál. Pevně ale věříme, že se s Loutkami nemocné děti budou  moci  vídat i v posledních měsících roku, pravidelně a na co nejvíce místech.

 

Vaše Loutky!

 

Free Joomla Templates: by JoomlaShack