Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Stepan_main_b

 

V létě Štěpán spadl do ohniště, když se na zahradě u babičky honil se psem. Záchranka rovnou pro dvouletého kloučka zavolala vrtulník, který jej dopravil ze Šluknovska až do pražské nemocnice na Karlově náměstí.

Nejdříve to vypadalo opravdu špatně a Štěpán s rozsáhlými popáleninami bojoval o holý život.

Všichni se báli, že vážné zranění vůbec nepřežije. Lékaři jej udržovali v umělém spánku. Snažily se ze všech sil, i přesto dlouho nebylo jisté zda uspějí, anebo malý smolař nepřijde o pravé oko a ruku. Popálené měl i plíce.

Brzo Štěpán putoval na dětskou jednotku intenzivní péče ve Fakultní nemocnici ve Vinohradech. Lékaři mu zde museli transplantovat část prstíků na pravé ruce. Popálená byla ale i ta levá a také obličej. Bolesti spojené s takto rozsáhlými popáleninami jsou neskutečné i malé děcko musí být pod velmi silnými prášky, které se pak špatně vysazují. Vzpomíná maminka na krušné období, které následovalo po obrovském úrazu.

Malého Štěpána a jeho maminku jsme navštívili právě na Klinice popálenin ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech, kde nyní v období přicházejících vánoc a adventu již statečnému chlapci opět začíná být hej a už zase zkouší běhat... ¨

Že je to velké éro nezapře, a obvazy na něm skoro vlají. Dětské lůžkové oddělení je v suterénu, mnoho pokojů je zde bez oken. I přes to zde někteří pacienti tráví týdny i měsíce. A proto všichni pacienti obvykle už vyhlíží, zda již přichází „Loutky“ se svým představením a písničkami.

Tentokrát bylo všem tak zle, že o divadlo vůbec nikdo nestál, a i když jsme společně se sestřičkou obešli všechny pokoje, jen jsme marodům popřáli brzké uzdravení, spoustu sil a nechali omalovánky či CDčko.

Ale v tu chvíli už jsme uviděli malého Štěpána, jak si to řítí chodbou. Pak se otočil a šup, rovnou k nám. Pozvali jsme ho do herny a představení i písničky jsme tentokrát hráli jen pro něj.

 

Štěpán FN Vinohrady

 

A zatímco si Štěpán, malinký běžec a tanečník, s námi broukal Prší prší, jen se leje a pak sledoval příběh o kouzelníkovi, chvíli jsme si mohli povídat s maminkou …

Od léta z nemocnice nevylezli, jen maminka se dvakrát alespoň na otočku dostala domů, svého druhého synka, který je již školák a chodí do třetí se zatím starají prarodiče. Pobyty v nemocnici se střídají s lázeňskou péčí a Štěpán je naštěstí lepší a lepší. Zrovna se společně chystali do Lázní Košumberk, kde se podařilo zajistit i pobyt pro bráchu, po kterém se jim oběma tolik stýská. I v této léčebně hrajeme pravidelně a tak se tam asi uvidíme.

Zápas ale ještě zdaleka nekončí. Po rehabilitacích přijde v Praze další operace. Pak zase rehabilitace, laser, tlakování, promazávání.  Maminka ví, že je ještě čeká spousta práce a že vše bude trvat dlouho, přesto moc doufají, že na vánoce snad už budou alespoň na chvíli domů oba. Mají to od pana doktora slíbeno. 

Rozhovor s panem přednostou Kliniky popálenin FN Vinohrady MUDr Robertem Zajíčkem 

 

Pomáhejte nám prosím i v této době. Vaše podpora je pro nemocné děti velmi důležitá! Jenom díky pomoci dárců můžeme naši medicínu pravidelně i v této době. všade kde je potřeba. Srdečně vám děkujeme!

Darujte_online_Wide_700Darujte_online_Wide_Pay

 

 

 

Joomla Templates from JoomlaShack