Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Helena Rampouchová

Vrchní sestra, Léčebna respiračních nemocní, dětská léčebna Cvikov

Paní Helena Rampouchová nás tentokrát provedla po celé léčebně a vyprávěla co všechno zde pro děti dělají:

Helena_Rampouchov_LOutkyvnemocnici_Cvikov_3 „Děti k nám jezdí na 6, 8 anebo 10 týdnů. Je to dlouhá doba, během které absolvují kolotoč rehabilitací včetně Vojtovy metody, inhalace, konvičkování, otužování, zvyšování plicní kapacity, vyšetření, nechybí ale ani škola či školka či relaxace ve výřivce.

Pacientů zde máme obvykle okolo 60, někdy i 100, část z nich má možnost zde být se svými rodiči.“ Chod léčebny zajišťuje několik desítek zaměstnanců.

 

„Na všechno sami ale nestačíme. Jsme rádi, když děti můžeme vzít na větší výlet anebo když jim můžeme nabídnout i výjimečný program aby jim pobyt lépe ubíhal. Mezi ty nejoblíbenější patří programy patří i návštěvy Loutek v nemocnici.“ Dodává.

Když projdeme cvičebnu a sesternou ptáme se, jakou má s loutkami osobní zkušenostl: Sama se vždy s dětmi i rodiči dívám.

Mám nejradši když začínáte známými jednoduchými písničkami, které si děti tak rádi notují s vámi. A z pohádek pakt tu o Karkulce, děti i dospělí hrají s herci dohromady a všechny interaktivní představení baví. Je důležité že máte velmi široký repertoár krásných příběhů.“

Helena_Rampouchov_a_kolektiv_LOutkyvnemocnici_Cvikov_3

Když se loučíme, vrchní sestra dodává: Moc vám děkujeme za spolupráci, za činnost, jenž děláte pro děti i dospělé. Je vidět, že to děláte od srdce, z opravdové lásky k dětem a že se svou prací i bavíte. Přijeďte brzy zas!

Můžeme slíbit že přijedeme. A už se těšíme!

Loutky v nemocnici.