15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

 

Myš

Rozhovor s Darinou Kozlík, herní terapeutka Pediatrické kliniky FN Motol

Už i v nemocnici je cítit vánoční atmosféra.Myslíte si, že je důležité, aby i Loutky v nemocnici přišly za nemocnými dětmi také o svátcích?

Za tuto možnost jsme hodně rádi. Lékaři pouští na svátky domu všechny děti, které pustit mohou. Když muže jít dítě na dvě hodiny, tak jde i na tak krátkou dobu, protože to pomůže jeho psychice. Z pěti oddělení u nás fungují o svátcích tři a pro malé pacienty, kteří tu musejí zůstat, jsou návštěvy Loutek nepostradatelné. Na pokojích sice celý den sledují pohádky, ale osobní kontakt je pro jejich proces uzdravování daleko důležitější. Herci je často přímo zapojí do svých představení. Někdy jim Marka s Pavlou také chodí pohádky číst. I to je pro ne zážitek.

 

Darina_Kozlik_Loutky_v_nemocnici

Co na naší práci nejvíce oceňujete?

Líbí se mi, že Loutky doslova udělají, co dětem na ocích vidí. Naslouchají jim, převlečou se za čerta a Mikuláše, s ničím nemáte problém a snažíte se malému marodovi co nejvíce přiblížit. To bohužel nebývá u všech neziskových organizací, které děti navštěvují, samozřejmostí. Už mnohokrát jsem slyšela, jak děti s nadšením lékařům nebo sestřičkám vyprávěly, co Loutky hrály. Vydáváte vlastní cédéčka, která si pak děti mohou pustit i doma, zvete je na svá představení mimo nemocnici… Děláte toho pro děti opravdu hodně. 

Blíží se konec roku. Co byste Loutkám popřála?

Samozřejmě pevné zdraví a zůstaňte tak milí nadále. Děti se na vás těší. O oblíbenosti Loutek v nemocnici svědčí i to, že jste před 13 lety začínali na jednom oddělení a teď už působíte po celém Motole, dokonce jako jediní i na zdejší geriatrii. O vaší práci po celé republice nemluvě.

Děkujeme za rozhovor.

Joomla Templates: from JoomlaShack.com