Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

IMG_20181023_131603

Kristýnku navštěvujeme v brněnské nemocnici v Černopolní ulici už několik měsíců. Začaly prázdniny, na které se 16letá slečna samozřejmě těšila a měla hodně plánu – brigáda, kamarádi… Hned na jejich počátku se to začalo slibně rozjíždět…

Vysočina fest, kde byla spousta skvělé muziky a pak ještě zábava v městečku, kde Kristýna s rodinou žije.

Domů se v té době vrátila s velkými modřinami přes celou ruku. Maminka ji odvezla k lékaři a ten udělal rozbor krve. Když uviděl výsledky, okamžitě ji nechal převést do nemocnice, kterou už pěknou řádku měsíců neopustila. Lékaři společně s Kristýnkou od té doby svádějí boj s akutní formou leukémie.

 

IMG_20181023_131356

Kristýnku navštěvujeme v brněnské nemocnici v Černopolní ulici už několik měsíců. Začaly prázdniny, na které se 16letá slečna samozřejmě těšila a měla hodně plánu – brigáda, kamarádi… Hned na jejich počátku se to začalo slibně rozjíždět…

Vysočina fest, kde byla spousta skvělé muziky a pak ještě zábava v městečku, kde Kristýna s rodinou žije.

Domů se v té době vrátila s velkými modřinami přes celou ruku. Maminka ji odvezla k lékaři a ten udělal rozbor krve. Když uviděl výsledky, okamžitě ji nechal převést do nemocnice, kterou už pěknou řádku měsíců neopustila. Lékaři společně s Kristýnkou od té doby svádějí boj s akutní formou leukémie.

Ze dne na den se tak změnil život celé rodině. „Měla jsem zkažené prázdniny, nepokračuji ve studiu na gymnáziu a taky jsem nemohla začít chodit do tanečních, na které jsem se moc těšila,“ říká Kristýna. 

IMG_20181023_145512

Ještě ale není zdaleka vyhráno, protože přijdou další cykly chemoterapie.

Během léčby selhaly Kristýnce i ledviny a nyní musí souběžně s onkologickou léčbou třikrát týdne podstoupit čištění krve. Vždy je 4 hodiny napojená na dialyzační jednotku a nesmí se hýbat. Pokud ledviny nezačnou normálně pracovat, bude na dialýzu chodit 3x týdne už pořád a bude doufat, že ji lékaři zařadí do programu na transplantaci ledvin.

Od té doby, co se na její nemoc přišlo, byla doma jen 2 dny. Chybí jí sestra a pokojíček, který spolu sdílejí a také její kočka Míca, která ráda loví myši. Vždycky je přinese na parapet okna a vyrovná je do řady, aby se pochlubila. Vydrží tam s nimi sedět třeba tři hodiny.

Na návštěvu do nemocnice za ní tentokrát přišli Tonda a Tornádo. Když slyšeli o její kočce, vytáhl Tonda z batohu svoji vlastní kočku, loutku. Měl ji připravenou na pohádku O pejskovi a kočičce pro malé děti. Nejdříve se zdráhal, zda na to slečna není už moc velká, ale Kristýně tím udělal obrovskou radost. Shodli se na tom, že na pohádku o tom, Jak pejsek s kočičkou dělali dort, není nikdo příliš starý. „Trochu jsme pohádku připepřili a na pokoji se nakonec smáli úplně všichni,“ říká Tonda.

Naše návštěva se nachýlila ke konci a my se museli s Kristýnkou a její maminkou rozloučit.

Z cédéčka, které jsme Kristýně věnovali, měla jako pravidelná návštěvnice hudebních festivalu radost. „Ty znám, a ty taky…,“ oceňovala, že najde písníčky svých oblíbených kapel, čímž udělala velkou radost i nám.

„Hlavně vyhrát nad leukémií, bez ledvin se dá žít!“, říká maminka, která pobývá s dcerkou v nemocnici. Kristýnka přitakává a směje se. V jejích očích je vidět, že je odhodlaná nad všemi nemocemi zvítězit. Že by to snad melo dopadnout jinak, na to nechceme ani pomyslet.