Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet

37 37 37 67 / 5500

Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem telefonu. Děkujeme :)

Myš.

MyšMyš

 

Vojta musel do nemocnice na dovyšetření levého kolena a na operaci menisku. Před čtyřmi roky měl úraz na lyžích a od té doby ho koleno trápí. Na jaře byl v lázních, ale teď ho bohužel čekala už čtvrtá operace!

 Pro děti, které jsou hospitalizovány během školního roku, je v nemocnici zajištěna výuka, ale i tak zbývá hodně volného casu, který je nutné vyplnit i jinak než sledováním filmu na notebooku.

A tak aby se Vojta nenudil, maminka ho na vozíku přivezla na dopolední akci, na které děti spolu s učitelkami vyráběly broučky a berušky.

Vojta je tvůrčí typ, má rád deskové hry a Lego, takže mu ruční práce nevadila. Miluje také zvířátka – doma na něj kromě bratra ceká i devítiletý jorkšír Dexter. Toho si rodina vzala ze stanice

a hned se stal jejich miláčkem, i když je po mrtvičce.

VojtaVečer děti s vlastnoručně vyrobenými broučky přišly do terapeutické zahrady, kde už čekali naši herci. Had utvořený z dětí a jejich rodičů několikrát objel křížem krážem nasvícenou zahradu

a na cestu jim spoustu písniček zahrála Granka na kytaru a Jirka na housle. Setmělou zahradou se rozléhalo Holka modrooká, Prší, prší jen se leje, Skákal pes, Bedna od whisky… Svoji oblíbenou písničku si s námi mohl zanotovat každý marod!

A pak se děti podívaly, zda už broučci v domečku spí a zahrada se uložila k zimnímu spánku. A spát šel také Vojta, jehož operace následující den byla také o něco blíž.

Nemoc a s ní spojený delší pobyt v nemocnici pro každé dítě představuje velmi silný prožitek. Loutky v nemocnici chtějí, aby se malí pacienti, kteří budou muset trávit předvánoční čas a svátky v nemocnici, cítili šťastní. Chceme, aby zapomněli na svoji bolest a trápení a užili si s loutkovými kamarády neopakovatelnou sváteční atmosféru.

Otevřete prosím svá srdce také v době adventu, pomozte vyčarovat spokojený úsměv na tvářích malých pacientu a povzbuďte je v boji s jejich nemocí!

Joomla Templates: by JoomlaShack