Co se právě děje

Nvrh_bez_nzvu

Anička naší návštěvu moc nechtěla, protože by se loutek prý bála, ale "domluvilo se" s tatínkem, že zůstane na pokoji až půjdu navštívit Frantu a když tak odejdou. Během naší návštěvy ale neodešli a když si loutka Lucinky zavolala na hraní maňáska Ježka, začala se na nás i dívat. Ježek jí pomalu rozesmíval a loutková slečna Lucinka byla nadšená, že mají s Aničkou stejné vlasy a vůbec, že si jsou dost podobné. Když jsem se jí pak zeptala, jestli by si chtěla s Lucinkou hrát, tak nadšeně souhlasila a vrhla se k nám. Zazpívali jsme si i nějaké písničky a Anička se smála. Loutka Lucinky si taky postěžovala na špatnou pohyblivost nohy, tak jí Anička pomohla a společně s Ježkem nožičku rozhýbali. Na další návštěvu s Lucinkou se těší a myslím, že se budeme moct věnovat i jednotlivým pohybům a cvikům. Dostala od nás knížku o dětské józe. Konec zpravodajství. Anička

130234597_10157646426495887_5265305355876566975_n

Mikulášská nadílka s Loutkami v nemocnici ve Fakultní nemocnici v Motole. Mikuláš, čert a dva andělé, s čerstvými negativnimi testy na COVID-19, se díky povolení vedení nemocnice mohli více jak 140 dětí zeptat, zda letos byly hodné.  A všichni tvrdili, že zrovna letos vůbec nezlobí.

Děti, ale i sestřičky na jednotlivých odděleních dostaly spoustu dárků a samozřejmě nechybělo ani čerstvé ovoce a trocha čokolády (díky Lidl Česká republika). Odcházeli jsme až úplně večer....

119896765_10157485556885887_1821121800410917441_o

Děkujeme, že jste slavili s námi! My se opět vracíme do nemocnic a léčeben, alespoň do těch kde současná epidemiologická situace naší činnost nepozastavila ...

lum37w

V letošním roce se k nemocem, které jsou s námi dlouhodobě přidal i COVID-19. Všichni vnímáme nezbytnost opatření zaměřených na zamezení dynamického šíření tohoto viru a ochranu těch nejohroženějších.

Jsme rádi za důvěru zdravotních ústavů, díky které můžeme navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Na jaře jsme však více než 50 dní do nemocnic bohužel nesměli ani my. O to víc nás těší, že nyní v některých nemocnicích stále pomáháme.

Loutky v nemocnici slaví 15 let a při té příležitosti připravila stejnojmenná kapela novou nahrávku s názvem Divočiny. Novinka přináší 14 dětských písniček z autorské dílny českých muzikantů, kteří již 15 let pomáhají spolu s loutkáři hospitalizovaným dětem a seniorům v nemocnicích a léčebnách. Album obsahuje i aktuální píseň Antivirus, která vznikla spontánně ve studiu JÁMOR během jarního nahrávání. Tuto píseň i další z aktuální nahrávky mohou v těchto dnech naživo slýchat pacienti ve zdravotnických zařízeních po celé České republice. Album je dárkem pro nemocné děti a zakoupením CD Divočiny můžete tento skvělý projekt podpořit.

Loutky_v_nemocnici_Muzeme_dal

Právě vychází kniha příběhů loutek v nemocnici. I její koupí nás můžete podpořit!

Můžeme dál se ptáme když vcházíme do pokoje. Nyní, když jsou některé nemocnice zavřené se snažíme vlézt i do dětských telefonů a tebletů.
Ať již prostřednictvím naší on-line medicíny na adrese Nuda v posteli, nebo přímým videohovorem, který si s námi mohou dětští pacienti domluvit. Zpíváme pak písničky na přání anebo hrajeme malé loutkové představení.

lvn pro tebe

Během naší práce jsme zvyklí na roušky, ochranné pláště nebo gumové návleky, protože chodíme za dětmi i na oddělení, kde je vysoké riziko přenosu infekce. Rovněž každoročně naši práci na krátkou dobu přerušuje chřipková epidemie.

Nataceni_Kasparek_a_PrinceznaV době koronaviru jsme ale za malými přáteli, kteří se těšili na povídání, pohádky a písničky, nemohli 55 dní! V kontaktu jsme s nimi zůstali prostřednictvím sociálních sítí a webu.

Připravili jsme záznamy některých představení a ty jsou nyní pro všechny marody které zrovna nenavštěvujeme u postýlky dostupné online.

Online obsah Loutek v nemocnici je stále dostupný pro všechny!

• Navštivte naši stránku "Nuda v posteli" (Naleznete zde zejména on-line podobu našich profesionálních audioprojektů)

• Stáhněte si sadu her pro dlouhou chvíli a společně si hrajte

• Pusťte si záznamy našich představení, čtení pohádek, písničky a skeče, které jsme pro vás připravili on-line na sociálních sítích:  Facebook a Youtube