minizprávy

„Televize ani PC nedokáže nahradit navozenou interakci mezi hercem a posluchacem“, říká Mgr. Marie Lulková, vrchní sestra Dětské kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Za CD Dárek a jiné pohádky, které tým Loutek v nemocnici v čele s režisérkou Markou Míkovou připravil společně s herci Dejvického divadla jsme obdrželi Cenu Fóra dárců. Audio projekt byl vybrán jako jeden ze tří nejlepších v kategorii Sbírkový předmět a veřejně prospěšný merchandising. „CD přináší radost dětem hospitalizovaným v nemocnicích a léčebnách, ale i dárcům naší organizace. Ještě jednou velmi děkujeme všem, kteří se na přípravě a jeho realizaci podíleli a svůj čas i talent poskytli bezplatně ve prospěch projektu!,“ řekl Jakub Matějka, manažer CD, který za Loutky v nemocnici ocenění převzal. CD jsme vydali ve spolupráci s Indies Records, které zajišťuje jeho distribuci v běžné obchodní síti i on-line. Díky tomu můžete i Vy jeho nákupem také tuto organizaci podpořit. Pokud nás chcete podpořit přímo, založte třeba trvalý příkaz, anebo pošlete DMSku! Děkujeme!

Foto_David_LVN_Saa

Výtvarnice Saša Švolíková již s loutkami spolupracuje 14 let. Její výtvarný talent nás provází na každém kroku: je totiž autorkou kreslených postaviček, které se staly základem našeho vizuálního stylu a loga Loutek v nemocnici i krátkého představení, které nedávno zhlédl i malý David.

„Pro Loutky v nemocnici kreslím a maluji ráda. A mohu prozradit, že v tuto chvíli právě dokončuji kufříkovou verzi představení Letopisy Narnie.

Loutkám držím palce!

Davidův příběh

Hra je v dětském věku nedílnou součástí života. Dítě se při hře s loutkou cítí v bezpečí a je potom více ochotné se lékařům a zdravotním sestrám otevřít.

Podle výzkumu, kterého se spolek Loutky v nemocnici účastnil, by si 87 % malých marodů přálo naše návštěvy časteji, 20 % z nich každý den. 66 % dětem se po návštěvě zlepšila nálada, 85 % se naše představení líbilo. Velmi nás těší, že nás děti mají rády a že žádné neuvedlo, že se mu nálada zhoršila.*

www_vice_usmevu_2019

Díky pomoci našich dárců a obrovské píli celého týmu se nám loni podařilo realizovat 548 návštěv v nemocnicích a léčebnách. Celkem jsme navštívili téměř čtyřicet míst po celé republice a letos bychom se chtěli dostat na číslo 50! Pomůžete nám? Děkujeme!
64850075_10156259237510887_3575788731820408832_o

Na některá dětská oddělení, zejména v Praze a v Brně, chodíme pravidelně každý týden. Malí pacienti berou návštěvy Loutek jako součást léčby a po každé návštěvě se těší na další představení.

Na takových oddělení je také snazší spolupracovat se zdravotnickým personálem, který nás někdy cíleně při léčbě používá.

Novou spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami nyní připravujeme například na oddělení dětské rehabilitace ve FN Motol: "Dovedeš hnout nohou stejně jako tenhle tygr?"

Oddělení, kam chodíme, je vždy označené samolepkou a přesným rozpisem kdy nás děti a rodiče mohou čekat.

Nejlepší písničky z našich představení jsme nahráli na CDčko, které rozdáváme v nemocnicích dětem, aby jim nebylo smutno až odejdeme. To už asi víte. Nyní si některé z nich můžete vychutnat i jako "klipy"! Poslouchat je můžete stále z archivu ČT. A jestli se vám bude líbit CD si můžete i koupit v každé dobré prodejně CD nebo online u Indies scope.

Free Joomla Templates at JoomlaShack