Loutky main 2

Od soboty 27. listopadu, každou adventní neděli a také mezi Vánočními svátky v divadelním sále Říše loutek, Městská knihovna Praha, Žatecká 1, Praha 1

Všechny TERMÍNY, ONLINE NÁKUP / REZERVACE vstupenek a praktické INFORMACE zde.

v pátek 17. prosince v 16:30 v Divadle Radost, Bratislavská 216/32, 60 2 00 Brno

Nechte se spolu s vašimi dětmi unést příběhem o stvoření světa a narození Ježíše, který ožívá v naší nové inscenaci připravené pro unikátní prostor divadelního sálu Říše loutek v Praze.

Divadelní projekt Vás a Vaše děti provede biblickými příběhy od stvoření světa přes narození Ježíška až k návštěvě pastýřů a putování tří králů. Nakonec společně dorazíme do Vánoc, do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém a kde najdeme jejich skutečný smysl. Celé představení je provázeno živou hudbou a zpěvem tradičních koled i původních vánočních písní. Přijďte si s námi zazpívat a užít si krásné společné chvíle.

Divadlo se stane vesmírem, ve kterém se proplete minulost se současností do radostného těšení právě na ty letošní Vánoce, ať jsou pro nás stejné jako každý rok, anebo jsou letos v lecčem jiné a víc než kdy jindy si vážíme možnosti setkat se se svými blízkými na štědrý večer.

Výpravná inscenace kombinuje klasické velké marionety, loutky javajkového typu i originální maňásky spolu s hereckou akcí.

Cesta do Vánoc:

Režie: Marka Míková

Návrhy loutek a scéna: Iva Bartošová Ščerbáková

Výroba loutek: Václav Krčál

Kostýmy loutek: Marcela Krčálová

Hudba a texty: Marka Míková, Matyáš Míka, Markéta Labusová a Ivan Wiesner

Hrají: Hana Grančičová, Natálie Havlová, Kryštof Míka, Jáchym Sůra, David Bolech, Markéta Labusová

Světelný design: Šimon Kočí

Produkce: Jakub Matějka

Po děti od 5 let

Cesta do Vánoc je novou inscenací souboru Loutek v nemocnici a Centra českého loutkářství. Vzniká ve spolupráci s Městskou knihovnou Praha.

262153402 10158340853780887 1730808640187675597 n

Představení je určeno rodinnému publiku a je věnováno dětem, které byly, nebo jsou, hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních a jejich blízkým.