15let

Myš

Podpora QR platbou

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

Myš

Fotogalerie

Cesta do Vánoc

VSTUPENKY PRAHAVSTUPENKY BRNOAKTUÁLNÍ OPATŘENÍ COVIDPOTKALI JSME SE V NEMOCNICI?DALŠÍ INFORMACE

Aktuální informace: E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • T: 737 22 99 11

PRAHA

ZMĚNA!!! následující představení z technických důvodů neproběhnou v divadelním sále Říše loutek, Městská knihovna Praha, Žatecká 1, Praha 1,

ale v Malém sále Městské knihovny v Praze - Mariánské náměstí 1, Praha 1. Omlouváme se.

Ceny vstupenek na pražská představení: Dospělí 240.- Kč, Děti 100.- Kč. Děti, které od nás dostali vstupenku v nemocnici - vstup zdarma za doprovodu platícího dospělého. 

Vstupenky můžete rezervovat, nebo koupit online zde, v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí anebo před představením v divadle.

 

Termíny a nákup a rezervace vstupenek online: 

Sobota 27. listopadu ve 14.00 koupit / rezervovat 

Neděle 28. listopadu ve 14.00 koupit / rezervovat 

Neděle 28. listopadu v 17:00 koupit / rezervovat PREMIÉRA

Neděle 5. prosince v 10.00 koupit / rezervovat

Neděle 5. prosince ve 14.00 koupit / rezervovat

Neděle 12. prosince  v 10.00  koupit / rezervovat

Neděle 12. prosince ve 14.00 koupit / rezervovat

Neděle 19. prosince v 10.00  koupit / rezervovat

Neděle 19. prosince ve 14.00 koupit / rezervovat

Pondělí 27. prosince v 10.00 koupit / rezervovat

Pondělí 27. prosince ve 14.00 koupit / rezervovat

Úterý 28. prosince v 10.00 koupit / rezervovat

Úterý 28. prosince ve 14.00 koupit / rezervovat

Středa 29. prosince v 10.00 koupit / rezervovat

Středa 29. prosince ve 14.00 koupit / rezervovat

 

BRNO

v pátek 17. prosince v 16:30 v Divadle Radost, Bratislavská 216/32, 60 2 00 Brno

Ceny vstupenek: Dospělí 170.- Kč, Děti 100.- Kč. Děti, které od nás dostali vstupenku v nemocnici - vstup zdarma za doprovodu platícího dospělého. 

Vstupenky k dispozici v pokladně Divadla Radost a na online na webu divadla

POTKALI JSME SE V NEMOCNICI?

Jestli jsme se potkali v nemocnici, možná jste od nás dostali jste od nás poukaz na vstupenku do divadla. Budeme rádi, pokud za námi přijdete! Vstup zdarma platí pro již uzdravené pacienty za doprovodu platícího dospělého. Poukaz má na přední straně číselný kód, po jehož zadání v on-line systému vám cena vstupenky budete odečtena. Vstupenky můžete také pouze on-line rezervovat. Pokud nemáte svůj poukaz a potkali jsme se v nemocnici, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a  my vám kód zašleme. 

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ COVID

Představení v tuto chvíli nerušíme! V prostorách divadla dodržujeme veškerá platná epidemiologická opatření. Pro aktuální platná opatření prosím překontrolujte bezprostředně před dnem představení naše www stránky.

Aktuální pravidla platná od 22.listopadu pro vstup na kulturní a hromadné akce:

návštěva je možná pouze s rouškou, či respirátorem po prokázání bezinfekčnosti.

bezinfekčnost se prokazuje:
potvrzením o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní,
použití testů k prokázání bezinfekčnosti bude možné pouze pro osoby mladší 18 let a osoby s kontraindikací k očkování. Osoby mladší 12 let nemusí bezinfekčnost prokazovat.

CESTA DO VÁNOC

Nechte se spolu s vašimi dětmi unést příběhem o stvoření světa a narození Ježíše, který ožívá v naší nové inscenaci připravené pro unikátní prostor divadelního sálu Říše loutek v Praze.

Divadelní projekt Vás a Vaše děti provede biblickými příběhy od stvoření světa přes narození Ježíška až k návštěvě pastýřů a putování tří králů. Nakonec společně dorazíme do Vánoc, do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém a kde najdeme jejich skutečný smysl. Celé představení je provázeno živou hudbou a zpěvem tradičních koled i původních vánočních písní. Přijďte si s námi zazpívat a užít si krásné společné chvíle.

VÍCE INFORMACÍ O PROJEKTU • TERMÍNY A VSTUPENKY

FB_logo Follow us on Instagram Follow us on Twitter youtube_1

 

Darujte_cards_11sml

 

nuda v posteli nadpis

  

Zůstaňte s námi v kontaktu

 

Jestli chcete, můžete novinky o tom co děláme nalézat ve svém emailu.

*  Email:   
    Oslovení:   
    Jméno:   
    Příjmení:   

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz

Dárky co pomáhají

 Loutky_v_nemocnici_Muzeme_dal_sml

cd_loutky v nemocnici_drek a jin pohdky_obal

Myš

Děkujeme našim partnerům!

mc_praha5.jpg

Loutky v médiích

Hrát pro děti a dospělé je značný rozdíl. „U dětí je důležitá opravdovost, kterou děcko pozná a na nic si přitom nehraje. Na rozdíl od dospěláka, který přemýšlí, jestli by se mu představení mělo líbit, nebo ne.“ říká Jakub Matějka

Dítě navíc dává umělcům hned zpětnou vazbu. „V tom je to cenné a člověk musí být opravdový, aby mu to děcko uvěřilo,“ říká Matějka v pořadu Hovory.

Společnost Loutky v nemocnici hrají v nejrůznějších špitálech už 16 let. „Pohybujeme se na hranici dramaterapie, muzikoterapie, ale tvrdíme o sobě, že jsme výsostně umělci, kumštýři. Přicházíme s příběhem, který pomáhá v nemocničním prostředí. Nesnažíme se nahrazovat terapeutickou roli, pokud tedy zrovna nejsme s konkrétním zadáním oslovení právě personálem.“

Častěji dostávají úkoly, jako rozhýbat konkrétní ruku, nohu anebo pomoct odlehčit s trápením.

Když léčba bolí

„Když je léčba složitá, když bolí, tak se dítě snáz a samo svěří naší loutce. Dítě v nemocnici není v jednoduché situaci, ale loutka musí být statečná, vydržet, takže i ono ví, že se to vydržet dá. A stávající se nám i věci, které jsou trošku zázrakem,“ popisuje.

Pro Matějku je zásadní, že jsou schopni pomáhat pravidelně a dlouhodobě. „Začínali jsme od malé stezky, kdy jsme přicházeli třeba jednou měsíčně do jedné nemocnice, až teď po dálnici, kdy navštěvujeme desítky zařízení v celé republice a každý den se pohybujeme na několika místech.“

Na začátku pandemie ale jejich práce na dva měsíce úplně vypadla, o to radostnější pak byl podle Matějky jejich návrat. „My jsme se na děti těšili, ale bylo vidět, jak se na nás těší děti a zdravotníci,“ vzpomíná. 

Hráli jsme za okny

V době, kdy do nemocnic nemohli, tak měli své projekty online, ale především se snažili o rychlý návrat. 

„V osobním kontaktu je totiž síla naší práce, takže jsme spíš šli cestou, že jsme nacvičili venkovní představení, a i když počasí nebylo zrovna ideální, tak jsme hráli venku v zahradách léčeben nebo pod okny nemocničních pokojů. Taky na balkonech některých oddělení, kde hrajeme dodnes. Nemůžeme za dětmi dovnitř, ale můžeme být třeba u oken jednotlivých pokojů, na která se děti přilepí. A tančíme, hrajeme, zpíváme.“

Se zdravotními klauny, kteří dělají podobnou práci, si podle Matějky nijak nekonkurují.

„Zdravotní klaun je bezvadný projekt, který pomáhá na velkém množství míst po celé republice. Jsou to kolegové. Navzájem cítíme respekt k práci toho druhého. Víte, každý, kdo do nemocnic přijde a jakýmkoliv způsobem může rušit atmosféru, dělá dobrou věc,“ dodává.

Celý pořad Hovory najdete v audiozáznamu, ptala se Naděžda Hávová. 

https://plus.rozhlas.cz/kdyz-lecba-boli-dite-se-radeji-sveri-loutce-pak-se-nam-stavaji-male-zazraky-8487885

Foto: © Maria Sileny
 

Když se nemocné děti v klinikách setkají s loutkami, na okamžik zmizí jako zázrakem strach i bolest. Již dvanáct let působí v Čechách projekt Loutky v nemocnicích. Nápad ovšem vznikl v Německu.

Je pondělí v dětské nemocnici Motol v Praze, čas na loutkové divadlo. V rozlehlé chodbě v desátém patře jsou postaveny řady židlí, na kterých netrpělivě posedávají malí pacienti. Každých pár minut přijíždějí výtahem další. Je mezi nimi bledý chlapec, který se snaží strhnout si roušku z úst, i chlapec s holou hlavou, který má v hřbetě ruky zapíchnutou dutou jehlu. „Vzala sis tabletu?“, ptá se sestra holčičky v květovaném pyžamu, než ji posadí do první řady.

Číst dál...

Projekt „Loutky v nemocnici“ pomáhá dětem už více než deset let. Činnost stejnojmenného občanského sdružení vnáší do života nemocnic nový rozměr – není to jen zábava, ale i účinný podpůrný terapeutický prvek. Navíc si děti do budoucna odnášejí i různá „ponaučení“ pomáhající řešit složité životní situace.

Číst dál...

Už devět let navštěvují členové občanského sdružení Loutky v nemocnici dětská oddělení nemocničních a léčebných zařízení v České republice, aby potěšili, povzbudili a pomohli uzdravovat malé pacienty. Jsou mezi nimi herci, muzikanti, loutkáři, mimové a také terapeuti.

A jak se dozvíme z následujících příspěvků, jejich služeb využívá stále více lékařů a zdravotníků při komunikaci s dětskými pacienty. I o dalších zajímavostech o 10 letech cesty s Loutkami v nemocnici vypráví Marka Míková.

Český rozhlas - Rádioo Plus: "Hovory" pořad Naděždy Hávové

Český rozhlas - Dvojka: "Křesťanský týdeník"

Číst dál...

Jeden z velmi vydařených dnů v hradeckém stacionáři zachytila Kateřina Šimáčková.

Číst dál...

Joomla Template Tutorial