Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

15let_karkulka_a_vlk

Loutky v nemocnici slaví 15 let svého působení v nemocnicích a léčebnách. Pro děti, rodiče i prarodiče jsme připravili pětidenní program plný loutkového divadla a muziky. Přijďte s námi od 16. září slavit pod plachtu divadelního stanu a poznejte, jak pomáhá naše medicína, i když jste zrovna zdraví! Program plný dětských představení a muziky nabízíme každý den od 16. hodin a vše vyrcholí v neděli 20 září představením loutkové opery Prodaná nevěsta a podvečerním koncertem na Křižíkově fontáně. Představení souboru Loutky v nemocnici jsou určeny pro všechny děti od 5 do 105 let.

Aktuálně: I když slavíme, jsme si vědomi aktuální epidemiologické situace a odpovědnosti, kterou máme vůči našim divákům v nemocnicích a léčebnách. Proto srdečně zveme do otevřeného prostoru kde si můžeme být blízko a přesto udržet dostatečný odstup mezi diváky a herci, i mezi diváky samotnými, mimo dobu veřejné produkce využíváme roušky či respirátory, sledujeme aktuální situaci a jsme připraveni na ni bezodkladně reagovat. 

 

16.9. – 16:00 – 17:00  LETNÍ POLOHA STAGE

Malý koncert v chapiteau

křest CD Divočiny a Knihy Marky Míkové a Jaromíra Františka Palmeho Pohádky na předpis 

Malý koncert, křest CD Divočiny a Knihy Marky Míkové a Jaromíra Františeka Fumase Palmeho Pohádky na předpis Loutky v nemocnici slaví 15 let a při té příležitosti připravila stejnojmenná kapela novou nahrávku s názvem Divočiny. Album, které je zároveň jádrem programu tohoto koncertu přináší 14 dětských písniček z autorské dílny českých muzikantů, kteří již 15 let pomáhají spolu s loutkáři hospitalizovaným dětem a seniorům v nemocnicích a léčebnách. Nebude chybět ani aktuální píseň Antivirus či nejpopulárnější skladby z předchozího CD Dobrá medicína. Aby toho nebylo málo tak ještě vychází knížka Pohádky na předpis. I tu Vám představíme, kousek z ní přečteme a vše společně oslavíme!

 

17.9. – 16:00 – 17:00   LETNÍ POLOHA STAGE

Maringotka

Taškařice začíná, když udýchaný klaun uprostřed manéže nachází papírem obalený balík. Jinak nic.

Jsemtusprávně? Neslyšítetroubitslony? Frkáníkoňů? Copodnikneme, než přijedou?... Zkusím se do nich převtělit!... Hola! V kapse mám knihu Cirkus Abrafrk přítele Daniela Charmse!... A co tu dělá ten balík? Je tvůj nebo tvůj? Koukneme do něj? Počmáráme ho? Zkusím trhnout?... Co s utrženými papírovými kousky?...

Konečně se balík vysvlékne z kůže. Spatříme maringotku, která navíc ve svém malebném břichu ukrývá dřevěné artisty. Po spoluprožité spiklenecké fantazii si všichni spokojeně povzdechnou:

Krása!... Ještě, že nepřijeli!

Hrají: Jiří Bilbo Reidinger a Sylvie Krobová

Scénář, režie - Jiří Bilbo Reidinger, Hudba - Sylvie Krobová, Scéna, loutky - Jiří Zajáček

Po představení bude muzika: Sylvie Krobová

 

18.9. – 16:00 – 17:00   LETNÍ POLOHA STAGE

Pralidi

Pohádka z pravěku na motivy povídky Rudyarda Kiplinga "Jak byl napsán první dopis"

Loutkové představení s živou hudbou používá jednoduchou řeč pralidí k dorozumívání se mezi sebou, doplněnou jednoduchými rytmizovanými popěvky. Malá Žíža se vydá s tátou na ryby, jenže zapomene doma prut a séť, které měla nést a protože se v nedalekém houští objeví cizinec, Žížu napadne, že by zapomenuté rybářské náčiní mohl přinést. A tak dojde k tomu, že byl napsán první dopis. Kresby si ale máma Brumda a teta Mamba vyloží špatně. Cizince sváží a vydají se za Žížou a tátou, aby zjistily, co se vlastně stalo. Nakonec se vše vysvětlí a protože se teta Mamba do cizince zamiluje, následuje happy end.

hrají: Renáta Kubišová a Hanka Grančičová, výprava Kateřina Housková, scénář režie Marka Míková

Po představení bude muzika: Jiři Hodina a Jaromír František Fumas Palme

 

19.9. – 17.00 – 18:00   LETNÍ POLOHA STAGE

Zvířátka a loupežníci

Maňásková pohádka čerpá z různých verzí pohádek o zvířátkách a Petrovštích, nebo loupežnících. Je určena pro malé i velké. Humorným způsobem zpracovává téma útěku

hrají Krystyna Skalická a Renáta Kubišová, scéna Kateřina Housková, scénář a režie Marka Míková, hudba Krystyna Skalická


Po představení bude muzika: Krystyna Skalická a Terezie Palková

 

20.9. – 15:30 – 16:00  PARK STAGE

Prodaná nevěsta

Nejpopulárnější česká operní komedie v loutkovém provedení.

Jak tentokrát dopadne příběh zamilované Mařenky a jejího Jeníka? Loutky v nemocnici navrací diváka skrze nejpopulárnější českou operní komedii do atmosféry tradičního rodinného marionetového divadla poloviny devatenáctého století. Populární árie a příběh lásky a intrik se staly základem představení připraveného pro prostřední nemocnic, léčeben a hospiců po celé republice, vás rozezpívá jistě i v divadelním chapiteau.

„…. A vy jste od ženicha, nebo od nevěsty? Nabídněte si svatební koláček …. „

podle libreta Karla Sabiny upravila Marka Míková, hudba Bedřich Smetana

režie Marka Míková, loutkové divadlo a loutky: Václav Krčál, kostýmy loutek: Marcela Krčálová, kostýmy: Andrea Králová

hrají: Marie Dufková, Hanka Grančičová, Marka Míková, Antonín Novotný, Matyáš Míka a ostatní členové souboru Loutky v nemocnici

 

20.9. – 17:15 – 18:45  FONTÁNA STAGE

Loutky v nemocnici + Kašpárek v rohlíku na Křižíkově fontáně

Společný koncert Loutek v nemocnici a Kašpárka v rohlíku bude jistě nespoutanou hudební hostinou pro všechny děti a rodiče co rádi poslouchají muziku a tančí!

Za Loutky v nemocnici nebudou chybět písničky co roztančí každého maroda stejně jako zdravé kluky a holky a Kašpárek v rohlíku určitě nevynechá žádný ze svých hitů.

 

 

Zajistěte si svojí akreditaci pro vstup do konkrétní zóny! Vstup je zdarma! Mapa areálu:

 

 

 mapa_A

Více o celé akci, o akreditacích na jednotlivé dny na www.prahazari.cz