15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

www_baner_Maugli_small

podle Knih džunglí Rudyarda Kiplinga napsala Marka Míková

Režie: Marka Míková

Hudba: Loutky v nemocnici

Loutky a scéna: Tomáš Zmrzlý

Hrají: Loutky v nemocnici: Krystyna Skalická, Hana Grančičová, Radana Matějčková a Marka Míková

Premiéra 2.12.2017 v Mlýnské kavárně v Praze. Srdečně Vás zveme!!!!

Premiéra v nemocnici: 20.10.2017 v Psychiatrické léčebně Louny

 

Pískot, vřískot, oči svítí

kdo koho sežere, kdo koho chytí?

Jsme jedné krve, já a ty

pozor dej! Někdo se lepí ti na paty ...

Mauglí. Chlapec, který žil v džungli s vlky. Téma, které je tak vzrušující pro malé i velké vychází z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga.

Vybrali jsme si čtyři příběhy a inscenaci nazkoušeli tak, abychom mohli hrát jen některé příběhy pro děti, které neudrží dlouho pozornost, tak i všechny čtyři příběhy, jako „velké představení“. Třeba v léčebnách.

Můžete se těšit na příběh o tom, jak byl Mauglí přijat do vlčí smečky, jak ho unesly opice a jak byl zachráněn hadem Ka, Baghirou a Baluem. V další časti pak uvidíte, jak smečka Mauglího vyhnala a jak se Mauglí vrátil k lidem, pak ale, když konečně ulovil svého nepřítele tygra Šer Chána, byl i lidmi vyhnán zpátky do džungle. Napůl člověk a napůl vlk se stal pak vůdcem vlčí smečky.

Představení s loutkami a výpravou Tomáše Zmrzlého je velkoryse výtvarné a přenese děti rychle do děje a světa džungle. Je ale i mobilní a praktické, abychom mohli sbalit scénu a zase ji rozbalit i několikrát během naší cesty po nemocničních pokojích. Autentický zážitek umocňují i dřevěné loutky. Hudbu k představení složili Jaromír František Fumas Palme, Jiří Hodina a Marka Míková. Zpíváme a hrajeme živě, jak už je naším zvykem.

Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury České republiky.

 

 

 

Joomla Tutorial