Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

15let

Myš

Na konci října mohli malí pacienti, rodiče i sestřičky dětské ortopedie ve Fakultní nemocnici v Motole vidět poprvé loutky myšáka Šupita a lišáka Bělobřicha z nové inscenace Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli). Zbrusu nový divadelní projekt podle oblíbené knížky Ivy Procházkové zde představila Marka Míková, Tonda Novotný a Hanka Grančičová. Slavnostní premiéra se uskutečnila v sobotu 31.10.v Divadle Minor.

 

Loutky v nemocnici - Myši patří do nebe - FN Motol

„Snažíme se děti rozesmát, přivést je na jiné myšlenky, anebo i otevřít prostor pro komunikaci o nelehké situaci, kterou právě prožívají. Inscenace Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli) je určena jak malým, tak velkým dětem. Jejím hlavním tématem je přátelství až za hrob. Je plná humoru, fantazie, písniček a světa plného lásky, ve kterém všichni můžeme žít už teď. Využívá minimálních rekvizit a dekorací a přece se dotýká velkých témat. “Přibližuje volbu textu a jeho zpracování Marka Míková, která se postarala i o dramatizaci příběhu.

Loutky pro inscenaci vyrobila výtvarnice Zuzana Štancelová a hudbu složili Jiří Hodina a Jaromír František Palme - Fumas.

Kliniku dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Motole navštěvují Loutky v nemocnici pravidelně každé pondělí. Díky podpoře dobrých lidí i partnerů mohou odehrát ročně více jak patnáct set loutkových představení během téměř tří set návštěv v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Pondělní návštěva byla podpořena Skupinou B. Braun v rámci charitativního projektu B. Braun pro život a nově i díky Městské částí Praha 5, která podpořila prosincové návštěvy v Motolské nemocnici. I inscenace vznikla za podpory ministerstva kultury ČR a v prosinci ji jistě dětem z Prahy 5 také zahrajeme.

S prací Loutek v nemocnici se můžete setkat i pokud jste zrovna zdraví! V Divadle Minor se kromě premiérového uvedení nové inscenace odehráli ještě představení Lenochodi inspirované knížkou Koulkoul&Molokoloch od belgické výtvarnice a spisovatelky Anne-Catherine De Boel a v předvánočním čase zde pak Loutky v nemocnici nadělili dětem pohádku Dárek (aneb zkus jít cestou necestou) podle knížky amerického spisovatele a básníka pro děti Dr. Seusse Oh, the Places you´ll Go!

12095310_10153159446275887_106839205122867696_o

Výtěžek všech představení v Divadle Minor bude použit na realizaci dalších návštěv v nemocnicích a léčebnách v Praze. 

Jestli jste představení v Minoru nestihli, přijďte za námi do divadla v roce 2016. Chystáme sérii akcí ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově!

Máte také chuť podpořit medicínu, kterou Loutky v nemocnici rozdávají? O možnostech podpory informujte zde.

logomkcrmc_praha5 

bbraun    bbraunprozivot