Poznejte v rámci Dne Loutek v nemocnici na Letní Letné, jak chutná naše medicína. Opět po roce na báječném festivalu divadla a nového cirkusu.
Program, který jsme si pro Vás připravili určitě oceníte i když jste zrovna zdraví!

Dětský stan:
11:00 – Co je víc
14:00 – Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli)
15:30 – Bílá Velryba
17:30 – Koncert
(nutno zakoupit vstupenku - předprodej Letní Letná)

Stan Loutek v nemocnici - Kufříkové pohádky.
Po celý den vám Loutky v nemocnici budou zdarma hrát málá představení, schovaná v kuřících. Takové příběhy po celý rok přináší do jednotivých pokojů k dětem upoutaným na nemocniční lůžko. Přijďte se přesvědčit, že i malé loutkové představení může být velká zábava!
(zdarma)
Loutky Foto na Facebook 940 705 px Příspěvek na Facebooku 940 790 px 1080 760 px

„Nemocnice je nemocnice. Když se tam člověk dostane, hned se začne bát. Neví totiž přesně, co mu je, a neví, co s ním budou dělat. Taky neví, kdy ho pustí domů a jestli se uzdraví. Leží v pyžamu v posteli, kouká do stropu a je mu ouvej. Jako třeba... Pepíkovi.“ Tak začíná příběh z CD Pohádky na předpis, které pro děti hospitalizované v nemocnicích a léčebnách právě vydáváme. Křest CD proběhne v rámci Dne Loutek v nemocnici v sobotu 13. srpna na festivalu Letní Letná.

Program začíná již před polednem premiérou inscenace Co je víc?, autorského představení Kryštofa a Matyáše Míkových o síle kamarádství. A přátelství až za hrob je i hlavním tématem obnovené inscenace Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli). „Je plná humoru, fantazie, písniček a světa plného lásky, ve kterém všichni můžeme žít už teď. Využívá minimálních rekvizit a dekorací, a přece se dotýká velkých témat,“ přibližuje inscenaci Marka Míková, která se postarala o dramatizaci příběhu. Třetí loutkovou inscenací je pak Bílá velryba na motivy románu Hermana Melvilla, kde se chlapec Izmael vydá na moře s velrybářskou lodí a spřátelí se s tajemným domorodcem Kvíkvegem.

Na festivalu Letní Letná odehrají Loutky v nemocnici během „svého“ dne i řadu malých pohádek pouze pro několik diváků. Tyto krátké příběhy přinášejí obvykle přímo na jednotlivé nemocniční pokoje k pacientům, kteří jsou upoutáni na lůžko. Na malá, „kufříková“ představení, která se odehrávají ve vzdušném stanu Loutek v nemocnici, se nevybírá vstupné.

Co je víc? – 11:00

Koncept, hudba a provedení: Kryštof a Matyáš Míkovi

Scénografie: Zuzana Štancelová

Kdo je vlastně nejlepší? Jsem to já, anebo ty? Já jsem vyšší, ale ty jsi silnější. Já umím žonglovat, ale ty zase stát na rukách. Já mám nejlepšího tátu, ale ty zase nejlepší mámu. Kdo to nakonec vyhraje, kdo je nejlepší a rozbalí si dárek? Tedy, jestli to náhodou všechno nebude trochu jinak.

Autorské představení o soutěžení, vytahování se a kamarádství. Komediální vystoupení s artistickými kousky a prvky loutkového divadla.

LVN Bílá velryba 1Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli) – 14:00

Iva Procházková, Marka Míková

Režie: Marka Míková

Loutky a scéna: Zuzana Štancelová

Hudba: Jiří Hodina, Jaromír František Fumas Palme, Marka Míková

hrají: Loutky v nemocnici – Hana Grančičová, Radana Matějčková, Dáda Vacková, Marka Míková

Dva odvěcí nepřátelé, myš Šupito a lišák Bělobřich, se spolu potkávají v nebi. A světe, div se, vypadá to, že se budou přátelit.

Myši patří do nebe je příběh o přátelství a o lásce. Lišák Bělobřich celý život pronásleduje malou myšku Šupito, aby ji zakousl, ale když myška při honičce spadne z velkého útesu dolů a zůstane tam ležet, lišák je najednou zoufalý. Ztratil jedinečný vztah, o kterém ani netušil, že ho s myškou má. Netrvá dlouho a i lišák se chytí do pasti. Oba přátelé jsou však velmi překvapeni, když se znovu setkají v životě po životě. A co je nejvíc šokuje, že tady v kouzelném nebeském světě už jejich věčné nepřátelství neplatí, že si tu mohou spolu hrát a povídat si a užívat si legrace. A že tu jsou všichni jejich kamarádi a příbuzní. A jak to nakonec dopadne? Představení o věcech pozemských i nadzemských plné humoru a spousty písniček odkazuje k hodnotám, které jsou větší a silnější než momentální stav, momentální situace.

LVN Mysi patri donebe 01Bílá velryba – 15:30

na motivy románu Hermana Melvilla

Režie: Marka Míková

Loutky a scéna: Alexandra Švolíková

Hudba: Jaromír František Fumas Palme a Marka Míková

Hrají: Loutky v nemocnici – Marka Míková, Hanka Grančičová, Matyáš Míka

Napínavý příběh chlapce Izmaela, který se vydá na moře s velrybářskou lodí, spřátelí se s tajemným domorodcem Kvíkvegem a naučí se žít s drsnými námořníky. Loví velryby na lodi, které velí jednonohý kapitán Achab. A je to Izmael, kdo nakonec odhalí kapitánovo tajemství a důvod, proč tak vytrvale a bez oddychu touží dostat bílou velrybu, Moby Dicka. Je to on, kdo je také jediným svědkem kapitánova posledního zápasu s tímto obrem a jeho definitivní prohry. Příběh je velmi napínavý a zároveň je to klasika, kterou by děti vlastně měly číst a znát. Je hrán velmi jednoduchým a srozumitelným způsobem.

Inscenace je ukryta v jenom starém lodním kufru, nakonec se ale v oceán mění celé jeviště a hrají jak herci, tak marionety. Představení doprovází na živo hrané písničky.

Loutky Foto na Facebook 940 705 px Příspěvek na Facebooku 940 790 px 1080 608 pxKoncert

Celý program zakončí koncert Loutek v nemocnici. Nespoutaná hudební hostina pro všechny děti a rodiče. Původní písničky s nádechem rocku roztančí každého. Maroda, stejně jako zdravé kluky a holky.

V průběhu celého dne Loutky v nemocnici odehrají další spousty kufříkových pohádek ve svém nafukovacím stanu, přijďte kdykoli, na tato krátká představení se nevybírá vstupné.

Loutky Foto na Facebook 940 705 px Příspěvek na Facebooku 940 790 px 1040 760 px

Joomla 1.5 Templates by JoomlaShack.com